субота, 16 грудня, 2017, 12:42 Суспільство
У Парижі провели кампанію проти соціальної стигматизації повних людей
Фото: AFP/Jeff Haynes
Фото: AFP/Jeff Haynes

Влада Парижа з 9 по 15 грудня провела тиждень боротьби із соціальною стигматизацією повних людей. Вона завершилася круглими столами на цю тему, зустрічами і «бодіпозитивним» показом мод. Акція відбулась у муніципальних установах, серед медиків, які співпрацюють з міською владою, у відділі кадрів мерії.

Про це повідомляє RFI.

Як підкреслюють в паризькій мерії, громадський осуд повноти пов’язаний із безліччю стереотипів.

Людям з надмірною вагою або ожирінням приписують соціально несхвалювальні якості: лінь, повільність, відсутність сили волі. Це виливається в те, що самі повні люди соромляться себе і відчувають почуття провини. У їх відношенні нерідко виявляється дискримінація при прийомі на роботу, на спортивних заняттях, у громадському транспорті, медичних установах і так далі. Можуть мати місце як прямі образи, так і недоречні заклики схуднути з боку близьких і незнайомців.

Вага людини оцінюється за індексом маси тіла (ІМТ). Це співвідношення маси людини та її росту. Якщо цей показник перевищує 25, мова йде про надмірну вагу. Якщо індекс більше 30, має місце ожиріння. За офіційними даними, приблизно у половини французів у віці від 30 до 69 років надмірна вага. У 15% з них ожиріння.

За даними Міжнародної організації праці (МОП), жінки з ожирінням у вісім разів частіше піддаються дискримінації при прийомі на роботу, ніж жінки з нормальною вагою. Чоловіки – в чотири рази частіше.

Довідка.

Соціальна стигматизація – приписування певних особливостей, як правило, негативних, індивіду чи групі людей, якими вони можуть і не володіти. Стигма (дав.-гр. στίγμα) – термін, що використовується для позначення тілесних знаків, що ідентифікують індивіда як носія незвичної чи негативної особливості.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-07-22 18:55 :39