субота, 16 грудня, 2017, 21:15 Світ
У майбутньому австрійському уряді праві з Партії свободи отримали важливі посади
Гайнц-Крістіан Штрахе (ліворуч) та Себастіан Курц (праворуч)
Гайнц-Крістіан Штрахе (ліворуч) та Себастіан Курц (праворуч)

Президенту Австрії Александеру Ван дер Беллену повідомили про склад нового уряду країни. Це відбулося в суботу, 16 грудня, у Відні під час зустрічі глави австрійської держави з керівником майбутнього уряду Австрії – лідером консервативної Австрійської народної партії (АНП) Себастіаном Курцом та головою правої Австрійської партії свободи (АПС) Гайнцом-Крістіаном Штрахе.

За словами Курца, в його команді буде «50 відсотків жінок» та «дві третини експертів», передає «Німецька хвиля».

Важливі посади відійдуть правим правій Австрійській партії свободи.

Водночас австрійські ЗМІ, посилаючись на неназвані анонімні джерела, повідомили, що АПС отримає міністерські посади в Міноборони та МВС країни. Крісло глави Міністерства закордонних справ відійде до безпартійної, але наближеної до АПС дипломатки Карін Кнайссль, зазначається в повідомленні.

Загалом за попередніми даними, консерватори отримають сім міністерств та одну посаду статс-секретаря, а праві – шість міністерств і так само одну посаду статс-секретаря. 31-річний Себастіан Курц у новому уряді обійме посаду канцлера, ставши, таким чином, наймолодшим главою уряду в Європі. А Гайнц-Крістіан Штрахе стане віце-канцлером.

Вибори до нижньої палати парламенту відбулися в Австрії 15 жовтня. АНП перемогла, набравши 31,5 відсотка голосів. Друге місце посіла Соціал-демократична партія Австрії (СДПА) з 26,9 відсотка. Замкнули трійку лідерів праві сили з АПС, за яких проголосували 26 відсотків виборців. До парламенту також пройшли ліберали (5,1 відсотка) і «Список Пільца», що відколовся від партії Зелених.

Нагадаємо, що Австрійські консерватори досягли коаліційної угоди з правою Партією свободи.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-07-19 09:13 :08