Новини » Політика 16 грудня, 2017, 19:36
У 2017 році ситуація із захистом прав журналістів в Україні стала знову тривожною, – голова НСЖУ
Сергій Томіленко Фото: facebook.com/sergiy.tomilenko
Сергій Томіленко Фото: facebook.com/sergiy.tomilenko

Цей рік став одним із найбільш тривожних у найновітнішій історії України щодо захисту прав журналістів. Повертається системна безкарність злочинів та прямий тиск правоохоронних органів і представників влади на ЗМІ – у цьому році Україна включена до індексу країн, де є заарештовані журналісти.

Про це у ефірі телеканалу NewsOne заявив сьогодні, 16 грудня, Голова Національної Спілки Журналістів України Сергій Томіленко.

Він нагадав, що коріння безкарності за напади на представників ЗМІ ростуть ще з часів Євромайдану, «бо ми не маємо прецедентів, коли за це були покарані правоохоронці не лише в Києві, але й у регіонах».

«Відповідно усі ці справи розсипаються. Окрім цього у нас висока фізична агресія. І третє, що дуже тривожить у 2017 році, це те, що саме влада, поліція, СБУ, політики при владі почали собі дозволяти те, чого вони «бідні» після Революції гідності абсолютно не дозволяли і, навіть, не дивились в бік редакцій. Тепер же вони приходять з обшуками, з певними претензіями», – сказав Томіленко.

Він відзначив, що днями американський Комітет захисту журналістів вперше включив Україну в сумний індекс країн, де є арештовані журналісти.

«У нас є Василь Муравицький, житомирський блогер, який перебуває під арештом і йому пред’являється «державна зрада», «співпраця з країною агресором». Також справа, коли Дмитро Василець отримав дев’ять років за те, що вони, нібито, налаштовували ютуб-канал «Новоросія», Євгенія Тимоніна», – розповів Томіленко.

Голова НСЖУ повідомив, що буквально вчора, 16 грудня, холдинг «Вести» заявив про те, що до них без належного юридичного забезпечення прийшли представники адміністрації з відчуження майна. Піддаються тиску й інші ЗМІ.

«Вчора керівництво телеканалу ZIK заявило про те, що люди, які входять до впливової ланки БПП (Гліб Загорій з дружиною Катериною, – Ред.) пропонували, або взяти в оренду на три роки канал, або викупити його. І на ці звинувачення ми не отримуємо належних аргументів», – наголошує Томіленко.

На його переконання, ключовою проблемою в стосунках ЗМІ – брак публічності в позиції влади та правоохоронців. Їх нинішні аргументи часто не витримують критики, навіть при першому погляді, попри грізні звинувачення в «державній зраді» того ж Муравицького.

«У нас бракує цих комунікацій, певного суспільного діалогу і, відповідно, коли ми збираємо побитих журналістів, то Генпрокуратура відмовляється прийти і розказати як вона їх захищає», – наводить приклад голова НСЖУ.

Нагадаємо, що вчора Телеканал ZIK заявив про спробу рейдерства.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-24 21:58 :44