субота, 16 грудня, 2017, 3:20 Політика
У 2014-му ніхто в РНБО не мав права голосувати проти воєнного стану, – Марина Ставнійчук

У 2014-му уся політична воля мала бути спрямованою лише на одне – на оборону та захист своєї країни. Те, що її не вистачило, з часом можу бути розцінено суспільством, як кримінальний злочин.

Про це в ефірі інформаційно-політичного проекту «Народ проти» (щоп’ятниці о 21:30 на телеканалі ZIK) зазначила член Венеціанської комісії від України (у 2009-2013 роках) Марина Ставнійчук.

«Після тієї ситуації, яку ми маємо зараз, Україна повинна пройти процедури транзитивного правосуддя. Це абсолютно нова для нас категорія. Саме під час цих процедур має бути надано відповідь на питання, де помилки, а де – злочини», – каже Марина Ставнійчук.

Окрім цього, вона висловила думку, що в той час, коли у лютому 2014-го розглядалося питання щодо анексії Криму, ніхто в РНБО не мав права голосувати проти введення воєнного стану.

«Ніхто не мав на це права! Не було політичної волі на виконання Конституції, закону про воєнний стан та закону про оборону, де містяться виключно імперативи», – наголосила екс-член Венеціанської комісії від України.

Вона переконана, що прийде час і суспільство оцінить це, як кримінальні злочини.

«Ми навіть не спробували захищати нашу країну. Солдат на посту при всіх ваших інструкціях не винен. Винні ті, на кому лежить відповідальність за прийняття чи неприйняття певних політичних рішень. Політична воля в той момент мала бути спрямована лише на одне – на оборону та захист своєї країни», – зазначила дипломат.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-07-22 18:59 :59