субота, 16 грудня, 2017, 18:28 Політика
Прилеглі території Дністра хочуть затопити, – «Вижити в Україні»

Сорок кілометрів по течії Дністра, «Укргідроенерго» збирається затопити прилеглу територію для роботи ГЕС. Ймовірно, місцевим мешканцям примусово доведеться переселятися.

Про це йдеться в екологічному проекті «Вижити в Україні» (щосуботи о 15:10 на телеканалі ZIK) з ведучою спортсменкою Яною Клочковою.

Скоріш за все, на землі, де зараз випасають худобу та вирощують овочі, утвориться водосховище. Стосується такий прогноз села Синьків, що на Тернопільщині, де є найбільший тепличний комплекс у Західній Україні.

«Ситуація щодо ГЕС виносилася на обговорення громади села. Ми дійшли до того, що існує екологічна небезпека, бо рівень води у Дністрі зменшився, а русло змінило течію. Тому будувати станцію просто недоцільно», – каже сільський голова Ганна Підгірна.

Проте в «Укргідроенерго» так не вважають. Там лише одним реченням згадали про те, що людей із затоплених територій під час будівництва ГЕС відселятимуть. Та скількох, куди і за чиї кошти – в документі не йдеться. Активіст, який не перший рік вивчає  доцільність спорудження ГЕС, розповідає:

«У цьому дикому проекті прописано, що у Тернопільській області відселенню підлягає тисячу людей», – коментує громадський активіст Олександр Філь.

Наче сіру масу, не запитуючи згоди – ось так збираються виселяти людей, каже Олександр Степаненко, який добре пам’ятає совкову політику.

«Автори ідеї сказали, що відселять людей і все компенсують. Але даруйте, вже минули ті часи, коли українців проти їхньої волі виселяли з домівок!», – гнівається голова громадської організації «Зелений світ» Олександр Степаненко.

Команда « Вижити в Україні» відправилась у Івано-Франківську область. Саме там поблизу села Смерклів планують  побудувати одну із шести ГЕС. Місцева мешканка панні Ганна розповідає: цього року їй виповнилось 80 років, а у разі затоплення буде нікуди піти.

«Ніхто з тутешніх не хоче сусідства з ГЕС і переселень. Мене з моєї хати хіба ногами вперед винесуть! Вона хоч і глиняна, але моя. Маю свій куток і нікуди йти не збираюся. Забаганки влади – це геть несправедливо!», – коментує мешканка села Смерклів пані Ганна.

Люди та експерти не вірять обіцянкам, що будівництво каскадів з шести ГЕСів принесе чималий розквіт прилеглим територіям біля Дністра. Вони обурені такою ідеєю, адже ризикують втратити все, над чим  працювало не одне покоління.

«Нам розповідали, що будівництво ГЕС віщує небувалий розквіт інфраструктури, нові робочі місця, рівні дороги, новенькі дитячі садочки. Та все це виявилося маячнею. Людей відселили, обіцяли дати по тридцять соток землі – отримали вдвічі менше. А нову працю отримало лише вісімдесят людей і то на посадах прибиральників станції», – розповідає мер міста Заліщиків Алла Квач.

Екологи додають: у всьому світі зараз відмовляються від будівництва гідроелектростанцій. Однак тільки в нашій країні їх з року в рік стає дедалі більше. Тому, очевидно, кардинальних змін в енергетичному питанні Україні доведеться ще дуже довго чекати.  

Читайте також, Шокуюча цифра: Асоціація рибалок розповіла скільки річок зникло в Україні за роки незалежності

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-07-21 22:35 :11