субота, 16 грудня, 2017, 11:00 Економіка
Назвали переможців студентського проекту «Агро 2018»: вони їдуть на виставку до Італії
Фото: Фонд Бориса Колеснікова
Фото: Фонд Бориса Колеснікова

Благодійний Фонд Бориса Колеснікова оголосив імена тридцяти переможців освітнього проекту «Агро 2018». Урочисте нагородження авторів найкращих ідей відбулося 14 грудня в Національному університеті біоресурсів і природокористування України.

Конкурс тривав місяць. Для участі у ньому зареєструвалося 1500 студентів з 20 профільних ВИШів України. 30 переможців вже у лютому відвідають міжнародну сільськогосподарську виставку Фієрагрікола у Вероні.

Фонд Бориса Колеснікова проект «Агро 2018» організував вперше. Вже анонсували конкурс на наступний рік. Пояснюють, ідей у молодих фахівців безліч, всі вони оригінальні. Тож варто їх заохочувати, адже вони – майбутня еліта галузі:

«Україна по великому рахунку – аграрна країна. Молоді люди, майбутні фахівці галузі можуть познайомитися з найкращими роботами своїх колег за кордоном, не соромитися західного світу. І бути повноправними членами світової аграрної спільноти. Це головна мета нашого проекту», – сказав президент благодійного Фонду Борис Колесніков.

Фото: Фонд Бориса Колеснікова
Фото: Фонд Бориса Колеснікова

Ідеї дійсно цікаві. Це відзначили і члени журі: «Вони стануть нашими гідними наступниками. З такими молодими фахівцями мені не страшно за нашу сільськогосподарську галузь», – прокоментував представник компанії «АПК-інвест» Олександр Гоцай.

Студенти пропонували створити мобільну ветеринарну клініку для безпритульних тварин; запровадити лікування хвороб бджолами і продуктами бджільництва. Презентували нові методи вирощування органічних культур. Мають намір створити сенсорні технології, що дозволять оперативно збирати інформацію, обробляти і контролювати процес виробництва продукту та багато іншого.

Нам вдалося поспілкуватися з деякими переможцями. Про свій проект розказав Ігор Шевченко. Він студент 3 курсу, займається бджільництвом. Наразі має невеличкий бізнес. Його цікавить аппітерапія.

«Я презентував бджільництво. Це аппітерапія. Так званий, сонний вулик. Мене цікавить лікування аппітерапією. В майбутньому хочу створити комплекс по оздоровленню», – розказав Ігор.

Фото: Фонд Бориса Колеснікова
Фото: Фонд Бориса Колеснікова

Ще один проект від Віталія Романюка. Хлопцеві цікава аквакультура. Презентував проект по вирощуванню риби та рослин у спеціальних басейнах: «Суть і фішка мого проекту в тому, що ми вирощуємо рибу і рослину і одночасно отримуємо удобрення для цих рослин», – поділився Віталій.

Серед переможців студенти різних профільних ВИШів. Всі вони мають амбітні плани. А винагороду, поїздку до Італії, сприймають як шанс отримати безцінні знання, нові враження, знайомства та навички.

Там вони ознайомляться з інноваціями, трендами і товарами сезону. Побачать сільськогосподарські машини, обладнання та техніку. Дізнаються про нові технології ведення господарства, добрива, фітофармацевтику, захист врожаїв. Познайомляться з передовими технологіями тваринництва, розведення, селекції та ветеринарії.

Нагадаємо, Фонд Бориса Колеснікова 9 років реалізує освітні проекти для студентів технічних спеціальностей. До своїх ініціатив він залучив усі провідні ВИШі України. Крім конкурсу «Агро», благодійна організація реалізує аналогічні проекти для студентів харчових спеціальностей, авіаторів, програмістів, моряків, архітекторів та залізничників. ®

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-10-21 04:13 :23