субота, 16 грудня, 2017, 0:45 Політика
Крим повернемо тоді, коли українці будуть готові віддавати за нього життя, – Чийгоз

Коли сидів у тюрмі, я бачив зміни, які відбуваються в Україні. Звідти ми оцінювали ці зміни не за доходом на душу населення, а за рівнем патріотизму й самовідданості українців, які сьогодні захищають свою територію на Донбасі ціною власної крові – ми оце оцінювали. Крим повернеться тоді, коли відчуємо, що кожен українець готовий віддавати своє життя за нього так само, як зараз за Донбас.

Про це в ефірі інформаційно-політичного ток-шоу «Народ проти!» на телеканалі ZIK заявив визволений бранець Кремля, заступник голови Меджлісу кримсько-татарського народу Ахтем Чийгоз.

Гість програми пригадав, що у заявах Меджлісу задовго до 2014-го владу України попереджали про те, що створення загонів «казачества» – це не просто сепаратизм, не просто проросійські сили, а поява конкретних перевдягнутих бандитів. Однак уряд України на це не звертав уваги, як і на призначення у владу АР Крим людей без проукраїнської позиції.

«До 26-го з листопада 2013-го усі проросійські процеси в Криму вже почали активізуватись. Росія підло скористалась відсутністю сконцентрованої влади в Києві, коли не було змоги управляти армією, СБУ, міліцією. І ми бачили, що в Криму стоять частини української армії, де командувачі вже на той час здали свої частини, – пригадав пан Чийгоз. – Але ще 26-27 лютого ми думали, що політично зуміємо спинити рішення парламентської банди, яка хотіла ухвалити рішення про відторгнення Криму».

Також бранець Кремля пригадав свою розмову під час ув’язнення із полковником ФСБ з Москви. «Він запитував, що поганого зробила Росія – а я кажу: «В нас дуже хороша історична пам’ять – ніколи нічим хорошим не закінчувалось перебування кримських татар під патронатом РФ».

І ось коли зайшла мова про зраду українських вояків – він сказав, що розмовляв з офіцерами ЗСУ в Криму, запитував, чому вони зрадили присязі. А вони відповідали: «От генерал пішов – і ми за ним». Я запитав полковника ФСБ: «А ви кому присягу давали – генералові, чи батьківщині?». У цьому помилка наших структур – коли давали присягу Батьківщині – вони її не сприймали як Батьківщину, вони були ситуативниками. Тому ми повернемо Крим, коли станемо справжніми громадянами України», – наголосив Ахтем Чийгоз.

Читайте також: Умеров розповів, як треба було протидіяти «зеленим чоловічкам» у Криму

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-07-22 15:29 :56