субота, 16 грудня, 2017, 2:10 Політика
Джемілєв: за три роки окупації Росія завезла в Крим близько мільйона людей

Зараз усі говорять про те, що потрібно повертати Крим до складу України. Але там крім тих, хто бажає цього повернення, є дуже багато таких людей, які проти нього. Як бути з цими людьми? Як їх інтегрувати?

Про це в ефірі інформаційно-політичного проекту «Народ проти» (щоп’ятниці о 21:30 на телеканалі ZIK) у голови Меджлісу кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва запитала глядач програми пані Галина з Сумщини.

«По-перше, хотів би зазначити, що твердження російської пропаганди про те, що в кримському референдумі брали участь 83% населення півострова, а 96% – проголосували за приєднання до Росії, – це абсолютна брехня. Точно встановлено, що на так званому «референдумі», не дивлячись на те, що туди прислали ще й російських військових, брали участь 32,4% населення півострова», – заявив Мустафа Джемілєв.

Більше того, він переконаний, що багато з них не голосували за приєднання Кримського півострову до складу Російської Федерації.

«Там був другий пункт про те, чи хочемо ми, щоб Крим був автономною республікою у складі України за Конституцією 1992 року. І деякі наївно вважали, що якщо голосуватимуть за цей пункт, то не буде ніякої анексії», – наголосив голова кримськотатарського Меджлісу.

Окрім цього, він зауважив, що зі 180 тисяч кримських татар, які мали право голосу, на «референдум» пішли лише 900 людей, що складає 0,5% від загальної кількості.

«Сьогодні в Криму ви вже навіть не почуєте голоси тих, хто у 2014-му бігав і кричав «Крим наш» і «Крим – Росія», там залишився лише страх, бо нічого не можна говорити. Можна говорити лише, що Путін хороший. Тому особливої проблеми з тими, хто не хоче повертатись в Україну, немає», – переконаний народний депутат України.

Натомість виникла інша проблема, про яку і розповів Мустафа Джемілєв.

«За три роки окупації Криму туди завезли близько мільйона людей з проросійськими поглядами або з самої Росії. Звичайно ж, українське громадянство ніхто їм давати не буде, вони повертатимуться на свою батьківщину. І я б хотів, щоб вони швидше добудували Керченський міст, щоб могли швидше повернутися додому», – іронізує голова Меджлісу кримськотатарського народу.

Читайте також: Активіст пояснив, чому все більше полонених бойовиків не хочуть, аби їх обмінювали

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-07-23 14:05 :50