субота, 16 грудня, 2017, 1:25 Політика
Джемілєв розповів, які зміни готують до Конституції України у питанні Криму

Аморфну, нікому незрозумілу Автономну Республіку Крим, яку абсолютно незаконно було створено 1991 року, потрібно переформатувати відповідно до права корінного народу на самовизначення.

Про це в ефірі інформаційно-політичного ток-шоу «Народ проти!» на телеканалі ZIK заявив голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат України Мустафа Джемілєв.

Гість програми, відповідаючи на запитання, чи допомагає держава родинам кримськотатарських заручників і самим заручникам, зауважив, що держава і не зможе істотно визволити їх, проте наголосив, що на усіх міжнародних форумах Президент України та очільник Міністерства закордонних справ постійно порушують питання щодо бранців.

«Але інше питання, що практично вони можуть зробити?», – зауважив Мустафа Джемілєв.

Гість програми також розповів, які зміни готують до Конституції у питанні Криму.

«Мова йде про те, щоб цю аморфну, нікому незрозумілу Автономну Республіку Крим, яку абсолютно незаконно було створено 1991 року, переформатувати відповідно до права корінного народу на самовизначення. Зараз вносяться зміни до розділу Х Конституції України, що стосується Автономної Республіки Крим. Робоча комісія майже завершила свою роботу, і там говориться, що джерелом автономії є право корінного народу Криму на самовизначення. Це основне», – розповів Мустафа Джемілєв.

Гість програми поінформував, що поряд із державною українською мовою функціонує також мова корінного народу. Про інші мови, продовжив Мустафа Джемілєв, там не йдеться.

«Там ідеться про те, що, по-перше, Конституція Автономії буде узгоджуватися із вищим представницьким органом кримськотатарського народу Курултаєм. Там ще невирішене питання, як буде називатися ця республіка – це республіка буде чи автономія. Тому що у парламенті деякі фракції виступають проти терміну «республіка». Кажуть, що це веде до сепаратизму… Тому або зберігатиметься термін АР Крим, або просто Кримська автономія», – зазначив Мустафа Джемілєв.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-07-21 10:58 :25