Новини » Львів

У Львові показали відреставровану частину «неба» Гарнізонного храму

Фото: ZIK

Сьогодні, 15 грудня, у Гарнізонному храмі св. ап. Петра і Павла у Львові відбулася офіційна церемонія відкриття фресок склепіння вівтарної частини церкви.

Про це повідомляє кореспондент ІА ZIK.

Ці унікальні фрески були виконані триста років тому художником Франциском Екштайном. Вони – єдина робота цього маестро, які збереглися у Львові. До реставрації фрески були у дійсно поганому стан, і це можна побачити, порівнюючи зараз із зображеннями, які ще не є реставрованими.

Відреставрована і ще не відреставрована стеля храму. Фото: ZIK
Відреставрована і ще не відреставрована стеля храму. Фото: ZIK

Настоятель церкви о. Степан Сус розповів, що за п’ять років вони планують повністю завершити реставрацію всієї стелі.

«Три роки реставратори присвятили відновленню фресок храму. На це було витрачено понад шість мільйонів гривень. Реставратори дуже добре справилися зі своїм завданням – адже вони не стали новими авторамифресок, а дійсно реставрували їх не домальовуючи, а відновлюючи твори давнини. Ми сподіваємося, що нам вдасться знайти кошти, щоб повністю завершити реставрацію склепіння храму. Плануємо, що це станеться до 2022 року», – повідомив о. Степан Сус.

Фото: ZIK
Фото: ZIK

Роботи з реставрації виконувала міжнародна команда спеціалістів з Академії мистецтв Кракова й Львова за фінансової підтримки парафії, окремих меценатів, міністерства культури і народної спадщини Польщі та Малопольського воєводства. 

Міська рада Львова не долучилася до фінансування робіт над фресками. Натомість начальниця управління охорони історичного середовища ЛМР Лілія Онищенко зазначила, що з бюджету міста раніше були виділені кошти на реставрацію фасаду храму та на заміну даху, який протікав.

Фото: ZIK
Фото: ZIK
Фото: ZIK
Фото: ZIK

Загалом, потрібно ще десятки мільйонів гривень, аби повністю відновити всі фрески давнього храму Львова, який є одним із обов’язкових місць, куди водять туристів. Для кращої можливості побачити красу цих фресок, у храмі встановили ряд оптичних дзеркал, які зближують глядачів і неповторні твори Франциска Екштайна.

Фото: ZIK
Фото: ZIK

На самій же офіційній церемонії відкриття побували десятки гостей: реставратори із Польщі та України, меценати, військові та всі не байдужі кому цікава доля Гарнізонний храм.

 

Loading...