live
Новини » Світ Читать эту новость на русском

У Франції будуть «сортувати» безхатченків

Мігранти у наметовому таборі в Парижі. Фото: ZIK/EPA/ETIENNE LAURENT

Глава МВС Франції Жерар Коллон підписав розпорядження, що посилює контроль над іноземцями в центрах термінового розміщення для бездомних. Правозахисники заявляють, що таке рішення влади порушує принцип беззастережної допомоги людям, які опинилися на вулиці. Правозахисні організації звинуватили владу у «сортуванні бездомних».

Про це в четвер, 14 грудня, повідомило Reuters, пише RFI.

У документі, підписаному міністром внутрішніх справ Жераром Коллоном і міністром регіонального розвитку Жаком Мезаром 12 грудня, зазначається, що згідно з французьким законодавством, доступ до центрів термінового розміщення не може регулюватися наявністю у бездомних документів. Однак влада вирішила, що нелегальні мігранти повинні бути перенаправлені з нічліжок у спеціальні центри для прохачів притулку, які переповнені.

Крім того, як підкреслюється в розпорядженні, держава не зобов’язана забезпечувати розміщення осіб, які отримали припис покинути територію Франції.

Правозахисні організації звинуватили владу в «сортуванні бездомних».

«Посилення контролю зробить життя бездомних, в тому числі сімей з дітьми, ще більш нестійкою, віддалить їх від центрів з розміщення і таким чином сприятиме лише появи нових сквотів і принизливих наметових таборів, особливо в великих містах», – йдеться в заяві французьких НКО France Terre d’asile, la Cimade, Samu social de Paris і Emmaüs.

У відповідь на це глава МВС Франції заявив, що влада ухвалила таке рішення з метою більш рівномірно перерозподілити людей в різних центрах тимчасового розміщення.

Loading...