п'ятниця, 15 грудня, 2017, 16:47 Політика
Судді не знають, як слухати справи за новими кодексами, – Пилипенко

Потрібно щонайменше півроку для того, щоб адвокати, судді та прокурори вивчили нові редакції процесуальних кодексів. Тому, скоріш за все, тепер справи будуть ще більше затягуватися.

Таку думку в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00-15:00 та 17:00-19:00 на телеканалі ZIK) висловив представник України у Венеціанській комісії (2013-2017) Володимир Пилипенко.

«Очевидно, що були проблеми із проведенням конкурсу кандидатів до нового Верховного суду. До сьогодні точитимуться суперечки довкола цього питання», – каже гість програми.

Експерт зазначає, що європейські партнери дуже сприяють утворенню нормальної судової системи в Україні.

«Чому Європа називає Верховний суд єдиною чесною інстанцією? Чесно кажучи, вона дуже багато зусиль доклала для того, аби органи і нормальна судова система в Україні працювали. Проте, як громадянин своєї держави, я б не був таким впевненим щодо цього суду. Зрештою, виходить так, що решта судів нечесні? Я готовий посперечатися», – говорить Володимир Пилипенко.

Також треба звернути увагу на те, що окрім Верховного суду, у нас запрацювали нові кодекси, наголошує представник України у Венеціанській комісії (2013-2017).

«Судді та адвокати наразі не розуміють, як працювати за новими кодексами. Що найгірше, нині справа слухається по одних правилах, а завтра буде по зовсім інших. Для судової реформи це не плюс, а радше мінус. Оскільки справи знову затягуватимуться, а для адапційного періоду знадобиться хоча б півроку. Суддям, адвокатам, прокурорам треба час, аби вивчити всі нюанси і зрозуміти, з чим ми стикнулися», – пояснює гість ефіру.

Нагадаємо, в Україні набрали чинності нові редакції трьох процесуальних кодексів. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-07-21 11:03 :37