Новини » Світ 15 грудня, 2017, 10:49
Саміт ЄС не досяг згоди в питанні міграційної політики та біженців
Біженці на території ЄС. Фото: ZIK/EPA/CHRISTIAN BRUNA
Біженці на території ЄС. Фото: ZIK/EPA/CHRISTIAN BRUNA

Учасники зустрічі в Брюсселі, яка триває цими днями, не досягли згоди в питаннях міграційної політики, зокрема стосовно проблем біженців. Робота продовжиться як мінімум до червня 2018 року.

Про це повідомляє DW.

Учасники саміту Євросоюзу не зуміли досягти прогресу в обговоренні міграційної політики. Про це розповіла після закінчення першого дня зустрічі канцлер ФРН Ангела Меркель (Angela Merkel).

«З цього питання позиції не змінилися», – заявила Меркель.

Вона підкреслила, що перед європейськими політиками стоїть «чітке завдання» до червня 2018 року продовжувати роботу над вирішенням цієї проблеми.

У той же час Ангела Меркель повідомила про певний прогрес у справі захисту зовнішніх кордонів ЄС, зокрема завдяки угодам з Туреччиною і співпраці з Лівією. Однак, за її словами, тут необхідна «внутрішня солідарність». Канцлер ФРН сказала також, що незадоволена «простою констатацією» того, що існували до цих пір варіанти вирішення міграційної проблеми не спрацювали.

28 країн Євросоюзу вже кілька років не можуть дійти згоди щодо низки питань, що стосуються проблем біженців. Спори в першу чергу викликає питання, як в разі нового міграційного кризи допомогти державам, які візьмуть основну масу біженців. Єврокомісія і деякі країни, включаючи Німеччину, виступають за такий варіант перерозподілу, який включав би в себе обов’язок приймати біженців, щонайменше при різкому збільшенні їх потоку. Однак Польща, Угорщина і Чехія відкидають будь-яку форму примусу в цьому питанні.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 15:13 :57