Новини » Суспільство 5864

Науковці виявили акулу віком понад 500 років

Гренландська акула. Фото: National Geographic Stock/Nick Caloyianis/WWF-Canada

Данські вчені спіймали в Північній Атлантиці акулу, яка народилася, за деякими оцінками, в 1505 році.

Такий фантастичний показник робить цю рибу найстарішою спостережуваною хребетною твариною на всій планеті, повідомляє «Новое время» з посиланням на BGR.

Спіймана тварина належить до виду гренландських акул, які примітні своїм довголіттям. Акула, яка є самкою, досягає в довжину 18 футів, тобто 5,5 метрів. З огляду на те, що гренландські акули ростуть приблизно на сантиметр за рік, спіймана тварина виглядає справжнім гігантом.

На думку деяких дослідників, статевої зрілості ці риби досягають приблизно до ста років. Для того, щоб визначити вік риби, довелося вдатися до методу радіовуглецевого датування. Результати дослідження показали, що рибі – 392 роки, але потенційна похибка означає, що справжній вік тварини знаходиться десь між 272 і 512 роками.

Вчені приписують довголіття цього виду акул дуже млявому обміну речовин, а також низькій температурі навколишнього середовища. Відзначається, що недавні дослідження показали, що холодні середовища можуть допомогти уповільнити старіння, і ці багатовікові акули, безумовно, є тому підтвердженням.

До речі, подивитися на фотографії гренландських акул та інших морських мешканців можна в Instagram одного з учасників експедиції, професора Університету Копенгагена Юліуса Нільсена. 

Читайте також: Вчені розкрили справжнє походження снігової людини

Loading...
Loading...
Loading...