п'ятниця, 15 грудня, 2017, 11:51 Політика
Для врегулювання конфлікту на Донбасі деякі компроміси є невідворотні, – експерт

Задля врегулювання конфлікту на Донбасі деякі компроміси, які не зачіпаються глибинні почуття українців та не стосуються держави, її кордонів чи конституції, є невідворотними.

Таку думку в ефірі інформаційно-політичного проекту «Прямим текстом» (щочетверга о 21:30 на телеканалі ZIK) висловив представник України на Мінських переговорах Євген Марчук.

Згідно з даними соціологічного центру «Демократичні ініціативи», 41% респондентів вважають, що задля урегулювання ситуації на Донбасі варто іти на будь-які компроміси, 37% переконані, що варто іти на поступки, але не всі, і 9% вважають, що у цій війні хтось один має перемогти.

«Перш за все потрібно почати звикати до того, що на певні компроміси все ж таки доведеться піти. Але не на компроміси базового характеру. Є червона лінія, за якою жодні компроміси неможливі», – зазначив Євген Марчук.

На його думку, до таких належать держава, кордон та Конституція.

«Проте світовий досвід показує, що вирішення конфліктів, які у певній мірі схожі на нашу війну з Росією, неможливе без компромісів різного рівня: перехідного періоду, тактичного характеру, компроміси у формуванні тимчасових органів управління до виборів. Були і компроміси у вирішенні таких питань, які на перший погляд здаються неможливими», – перераховує експерт.

Він переконаний, що найперше до таких належить пенсійне забезпечення, яке на сьогодні дуже ускладнене технологічними проблемами.

«Навіть якщо зараз буде ухвалено відповідні закони та прийнято відповідні рішення, то технологічно без взаємної довіри буде дуже важко реалізувати це. Одним словом, потрібно поступово звикати. Я знаю, наскільки це важко для громадської думки. Слово «компроміс» викликає істеричну реакцію», – каже представник України на Мінських переговорах.

Проте, він вважає, що компроміси деяких етапів є невідворотними.

«Я можу навести приклади. У прифронтовій зоні сторони домовились і відвели живу силу на 30-40 кілометрів, залишилась лише техніка. Так само там залишились населені пункти, вони ще «складні». Це не «сіра» зона, як її інколи називають, в Україні немає «сірих» зон – це все наші території. Але як там організувати управління? Начебто було б правильно призначити відразу київського представника. Навіть якщо це вдасться, як організувати виконавчий орган? Треба залучати людей не політичних і не бойовиків. Це тимчасовий орган управління, поки ситуація не рухатиметься далі в сторону врегулювання», – розповідає екс-прем'єр України.

Тому він переконаний, що компромісні технології, які не зачіпають серцевинні глибинні речі для кожного нормального громадянина України, є невідворотними.

«Світовий досвід потрібно детально пояснити нашій громадськості. Наприклад, як ці компроміси перехідного періоду працювали і що ми можемо в Україні застосувати у нашій ситуації. Я маю це на увазі навіть тоді, коли Росія не буде з усім згідна», – зазначив Євген Марчук.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-07-23 14:40 :19