четвер, 14 грудня, 2017, 16:40 Політика
Заяви Путіна про обмін полоненими – гра на користь Медведчука, – Менендес
Президент Росії Володимир Путін та Віктор Медведчук. Фото: kremlin.ru
Президент Росії Володимир Путін та Віктор Медведчук. Фото: kremlin.ru

Заявляючи про готовність до обміну військовополонених, Путін керується лише політичними цілями. Зокрема, таким чином він намагається реанімувати імідж Віктора Медведчука, який, цілком ймовірно, вигулькне на наступних виборах.

Таку думку в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) висловив головний редактор інтернет-видання «Остров» Сергій Гармаш.

Заяви Путіна про, буцім, готовність до обміну українських військовополонених на затриманих представників ОРДЛО продиктовані не гуманітарними, а лише політичними цілями. Зокрема, російського президента цікавить реанімація у політичному просторі Віктора Медведчука, який і займається цим питанням.

«Думаю, що на наступних виборах вигулькне його політична сила – через нього самого або ж його дружину. Окрім того, ця заява свідчить, що Росія готова визнати ці «республіки» політичними утвореннями. Це був сигнал до міжнародної спільноти», – підкреслив Гармаш.

На думку експерта, таким чином Путін намагався показати себе «добрим самаритянином, що хвилюється про нещасних українців, які, чомусь, воюють між собою».

«При цьому він навіть назвав неправильні цифри у списках. Тобто, очевидно, що ця людина навіть не вникала у ситуацію. Він просто переслідує свої політичні цілі», – зауважив Гармаш.

У свою чергу активіст ініціативної групи «Відповідальні громадяни» Енріке Менендес погодився, що тема обміну полонених – політичний інструмент, який використовують для того, щоб заробити собі електоральні бали.

«Я повністю згоден, що це гра на користь Віктора Медведчука. Однак не вірю, що на наступних виборах він піде в політику. Мені здається, що у Путіна щодо нього немає ілюзій. Адже фігура Медведчука в Україні має такий демонічний імідж, що у нього практично відсутні шанси», – переконаний Менендес.

Уже зараз позиції зазначеного олігарха в українській політиці є ексклюзивними та надто сильними. Адже через «своїх» депутатів він отримав доволі потужний впив.

«Його ще й використовують, як надійний канал зв‘язку із Москвою. Адже самі ми не можемо напряму спілкуватись із Кремлем, тому Віктор Медведчук абсолютно незамінний посередник», – наголосив Менендес. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-07-20 06:00 :51