Новини » Суспільство 14 грудня, 2017, 23:41
Вчені заявили про простий спосіб, який ліквідує автомобільні затори

Науковці з Массачусетського технологічного інституту завили про простий спосіб позбутися автомобільних заторів.

Так, за словами вчених, від «раптових» заторів можна позбутися, якщо водії будуть витримувати дистанцію по відношенню до всіх сусідніх машин, а не тільки тієї, котра їде попереду, – повідомляють РІА Новини.

Автомобильная пробка на Зубовском бульваре в Москве

«Людина звикла у прямому і переносному сенсі дивитися вперед – для нас вкрай неприродно думати про те, що відбувається позаду або по сторонам. Однак якщо ми будемо мислити «всебічно», то зможемо прискорити рух на дорогах, не будуючи нові автомагістралі і не змінюючи інфраструктуру», – заявив один науковців Лян Ван.

Проблемою великих міст є «раптові» затори, які часто виникають у найнесподіваніших місцях навіть при відсутності аварій, звужень доріг або інших «об’єктивних» причин.

Ван і його колега Бертольд Хорн знайшли простий спосіб вирішити значну частину цих проблем, створивши дотепну математичну модель автостради, по якій рухається щільний потік машин.

Вчені уявили собі автомобілі у вигляді набору вантажів, пов’язаних один з одним пружинами і погашувачами коливань. Подібний простий підхід, як пояснюють математики, дозволяє моделювати ситуацію, в якій одна з машин починає різко скидати швидкість, що змушує інші автомобілі гальмувати, щоб уникнути зіткнення.

У результаті цього виникає своєрідна хвиля, яка рухається через інші машини і поступово гасне. Якщо таких хвиль утворюється небагато, потік рухається з більш-менш рівномірною швидкістю, а при перевищенні певної критичної позначки виникне пробка, машини почнуть рухатися ривками.

Як показують розрахунки вчених, подібні «хвилясті затори» найдовше існують і далі поширюються по потоку, якщо автомобілі розподілені по ньому нерівномірно – частина з них «наступає на п’яти» тим, що йде попереду, а інші відстають від першої машини. Відповідно, якби водії витримували дистанцію по відношенню до кожного сусіднього автомобіля, то потенційні вогнища заторів зникали б максимально швидко. 

Звичайно, людина не може постійно дивитися на всі боки – це завдання здатні вирішити набір датчиків і найпростіший бортовий комп’ютер, який буде вимірювати відстань до сусідніх машин і витримувати дистанцію навіть тоді, коли це не може зробити сам водій. Установка таких приладів на автомобілі, як вважають Хорн і Ван, обійшлася б владі мегаполісів дешевше, ніж будівництво нових доріг і розв’язок.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-26 04:27 :40