четвер, 14 грудня, 2017, 9:49 Світ
Telegram просить в ООН захисту від ФСБ
Telegram. Фото: rbc.ru/Chris Ratcliffe/Bloomberg
Telegram. Фото: rbc.ru/Chris Ratcliffe/Bloomberg

Адвокати міжнародної правозахисної групи «Агори», які представляють інтереси Telegram, звернулися до ООН за підтримкою в суперечці з російською владою з приводу розкриття ключів шифрування листування. У зв’язку з цим член групи Дамір Гайнутдинов скерував відповідний лист на ім’я спеціального доповідача ООН з питання права на свободу думки й висловлювань Девіда Кея.

Про це повідомляє Медуза.

У листі йдеться про те, що Telegram в Росії оштрафували за відмову передати ФСБ ключі шифрування. З огляду на це «Агора» просить Кея рекомендувати російському уряду «утриматися від практики довільного втручання в право громадян на свободу вираження поглядів, приватність і анонімність, в тому числі он-лайн».

Зараз у російської влади з’явився формальний привід для блокування Telegram, оскільки він порушив нові вимоги закону «Про інформацію», що стосуються месенджерів. На думку юристів, це суперечить резолюції Генасамблеї ООН «Право на недоторканність приватного життя в цифрову епоху».

«Агора» також нагадала, що принцип шифрування в Telegram не дозволяє адміністраторам месенджера отримати доступ до ключів, які генеруються на пристроях користувачів. Гайнутдинов порівняв справу Telegram з тяганиною між ФБР і Apple, коли американська компанія відмовилася створювати програму для злому iPhone.

ФСБ звернулася до Telegram з вимогою надати ключі від листування влітку 2017 року, відразу після того як месенджер погодився стати на облік за російськими законами. Telegram проігнорував вимогу спецслужби.

Після цього ФСБ склала протокол про адміністративне правопорушення, на підставі якого 12 грудня суд оштрафував Telegram на 800 тисяч рублів. Рішення суду – формальний привід для Роскомнадзору звернутися до провайдерів для блокування Telegram.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-07-19 22:04 :37