четвер, 14 грудня, 2017, 19:36 Політика
Ми нехтуємо тими, хто безвісти пропав на війні, – Тарас Батенко

Після Дебальцевого та Іловайська дуже багато безвісти зниклих бійців. І ми зараз нехтуємо саме тією категорією військових.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00–15:00 та 17:00–19:00 на телеканалі ZIK) заявив позафракційний народний депутат Тарас Батенко.

Нагадаємо, сьогодні, на щорічній підсумковій прес-конференції президент РФ Володимир Путін заявив про готовність до обміну українських заручників на Донбасі на осіб зі списків представників ОРДЛО. Водночас, президент РФ зазначив, що поки що домовитися з Україною не виходить, і винен в цьому насамперед Київ.

Нардеп Тарас Батенко вважає, що цю ситуацію мала б одразу прокоментувати представник України в гуманітарній підгрупі ТКГ в Мінську Ірина Геращенко.

«Та поки що ми такого коментаря не чули. Але що важливо у цій ситуації: ми не маємо законопроекту про статус військовополонених, який в умовах війни мав би працювати і який би дозволяв залучати міжнародні організації до визволення наших військовополонених з ворожої сторони», – зауважив гість програми.

Разом з тим нардеп розповів, що саме зараз напрацьовується законопроект про статус військовополонених і одним із його авторів є Юрій Шухевич.

«А прохідність його законопроектів є найвищою у залі. Але у даному випадку я хочу сказати, що українська влада недопрацьовує у цьому питанні. Адже є полонені, які не мають статусу військовополонених, є і безвісти зниклі військові. І ми зараз нехтуємо саме категорією безвісти зниклих. Та після Дебальцево та Іловайська їх дуже багато», – наголосив Батенко.

Нардеп додав, що темою безвісти зниклих військових сьогодні дуже занепокоєні їхні матері.

«Вони кажуть, що безвісти зниклих не можна вважати загиблими. Вони можуть теж бути полоненими. Але належна робота з пошуку тих людей, які можуть бути у казематах терористів, зараз не ведеться. Їх теж треба визволяти і розширювати список, яким сьогодні займається пан Медведчук чи інші представники від України», – підсумував Тарас Батенко.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-07-16 13:52 :48