четвер, 14 грудня, 2017, 0:10 Світ
Стівен Возняк конгресменам США: Ви не розумієте, як працює Інтернет

У США тривають обговорення скасування мережевого нейтралітету, рішення про яке може бути прийнято вже 14 грудня. За планами американської влади, провайдери зможуть почати ділити інтернет на зони і встановлювати плату і різні умови на доступ до кожної. З критикою проекту виступили Google і Facebook. Тепер відкритий лист написали люди, які стояли біля витоків сьогоднішньої інтернету.

Про це повідомляє internetua.

Возняк и Серф конгрессменам: «Вы не понимаете, как работает Интернет»

Лист підписали 20 осіб, серед яких піонери інтернету і значущі фігури з сучасного технологічного та наукового світу. Серед них один з батьків інтернету Гвинт Серф, співзасновник Apple Стівен Возняк, співавтор алгоритму шифрування RSA Рональд Рівест, автор Всесвітньої павутини Тім Бернерс-Лі.

У заголовку листа Федеральну комісію із зв’язку США звинувачують в тому, що відомство просто не розуміє, як працює інтернет.

У листі пишуть, що бажання скасувати мережевий нейтралітет, ґрунтується на тому, що чиновники просто не розуміють, як працює інтернет. Доказом цього вони називають доповідь, яку підготували 200 інженерів і розробників, які зробили свого часу інтернет таким, який його знають сьогодні. За їх словами, вони робили інтернет вільним і доступним для всіх. Ні у кого немає права обмежувати його.

Ми писали, що означає для американців скасування мережевого нейтралітету. В першу чергу це вигідно провайдерам, які зможуть встановити цілий ряд обмежень на мережу і отримувати прибуток як з сайтів і різних ресурсів, так і з користувачів, при чому за одну й ту ж саму послугу – за широкий канал до конкретного контенту, до конкретного сайту. Противники вважають, що це призведе до деградації інтернету, до посилення олігополії великих провайдерів.

Сьогодні в США провайдери повинні забезпечувати однаковий для всіх доступ в інтернет, не можна урізати швидкість для конкретних ресурсів або змушувати платити за її збільшення. Влада вважає, що це негативно позначається на бізнесі. І вони не єдині в цьому питанні. У число країн, де немає мережевого нейтралітету, входять Росія, Аргентина, Бельгія, Бразилія, Канада, Чилі, Китай, Франція, Ізраїль, Італія, Японія, Нідерланди, Південна Корея і Словенія. І доступ в інтернет в більшості цих країн дійсно дешевше і якісніше, ніж в США. Проблема тільки в свободі. Експерти виступають проти дискримінації окремих сайтів. Після скасування нейтралітету така можливість з’явиться.

Читайте також: Google дослідив особливості поведінки українських інтернет-користувачів

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-07-20 05:59 :46