четвер, 14 грудня, 2017, 5:25 Світ
Розслідування російського втручання у брекзит: Facebook виявив тільки три «російські реклами»

Facebook заявив, що розслідування можливого втручання Росії у референдум щодо виходу Британії з ЄС виявило всього три рекламні дописи, оплачені із російських акаунтів у період голосування.

По це йдеться у матеріалі ВВС.

Раніше британська виборча комісія попросила керівництво соцмережі перевірити будь-які можливі втручання у референдум, що проходив влітку 2016 року.

Згідно з результатами розслідування, три рекламні пости, спрямовані на британську аудиторію, коштували у сумі менше 1 долара і охопили не більше 200 користувачів.

У листі до виборчої комісії Facebook заявив: «Ми всіляко підтримуємо спроби комісії регулювати і забезпечувати дотримання правила фінансування політичних кампаній у Сполученому Королівстві, і ми сприймаємо запити комісії дуже серйозно».

Там додали, що внутрішнє розслідування зосередилося на виявленні сторінок і профілів, пов’язаних із російською організацією під назвою «Агентство інтернет-досліджень», відомою також як «фабрика тролів».

Раніше аналогічне розслідування ймовірного втручання Росії у президентські вибори в США 2016 року виявило більше 3 тисяч рекламних дописів загальною вартістю у 100 тисяч доларів, які пов’язали із так званою «фабрикою тролів». Росія називає «абсурдними» подібні звинувачення.

«Facebook нічого не зробив»?

Водночас у британському парламенті розкритикували результати розслідування Facebook.

«У своїй відповіді до виборчої комісії Facebook написав тільки про оплачену рекламу, спрямовану на аудиторію у Сполученому Королівстві, із близько 470 профілів і сторінок російської «Агенції інтернет-досліджень», що також була активна впродовж американських президентських виборів», – заявив член британського парламенту і голова комітету з питань культури і ЗМІ Деміен Коллінс.

«Видається, що Facebook, шукаючи російську активність довкола референдуму про вихід [Британії] з ЄС, не зробив нічого, окрім як виявив оплачену рекламу із тих акаунтів, які вже були ідентифіковані у рамках розслідування американського сенату», – додав він.

Минулого місяця прем’єр-міністр Великої Британії Тереза Мей звинуватила Росію у поширенні фейкових новин, втручанні у вибори і проведенні послідовної кампанії із кібершпигунства.

Водночас пані Мей не згадала у своїй промові про втручання у британський референдум, проте інші британські політики наполягали на проведенні відповідного розслідування.

Раніше спільне дослідження британських і американських вчених припустило, що десятки тисяч керованих з Росії Twitter-акаунтів, більшість із яких, вочевидь, – боти, публікували твіти про британських референдум у ході політичної кампанії.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-07-16 13:37 :33