четвер, 14 грудня, 2017, 16:35 Світ
Путін зацікавлений в обміні полонених, – Фейгін

Путін хоче обміняти українських полонених на російських, аби продемонструвати міжнародній спільноті відповідальне ставлення до Мінських домовленостей. Проте російський очільник заявляє, що Україна гальмує процес. Ймовірно, що Кремль не бажає повертати політв’язнів, зокрема, Романа Сущенка, Олега Сенцова, Миколу Карп’юка, Станіслава Клиха.

Таку думку в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00-15:00 та 17:00-19:00 на телеканалі ZIK) висловив російський політик і адвокат Марк Фейгін.

«Путін вважає, що саме українська сторона перешкоджає реалізації обміну полоненими. Хоч домовленості ведуться таємно, але причина мені здається очевидною. Скоріш за все, така заява спровокована тим, що Україна хоче обміняти і політичних в’язнів: Романа Сущенка, Олега Сенцова. А це не входить у плани російського президента», – говорить гість програми.

Путін зацікавлений у обмінні полоненими передусім тому, що хоче постати перед міжнародною спільнотою відповідальним політичним гравцем. 

«Крім того, Путін хоче пом’якшити закон №3364 «Про протидію противникам Америки за допомогою санкцій». Мовляв, не можна вводити заборони проти російської еліти. Тому я помітив, що він дуже зацікавлений в обміні. Якщо б так не було, президент Росії навіть не згадував би про це. Гадаю, він хоче довести міжнародній спільноті, зокрема США, що Мінський процес не стоїть на місці, дозволивши втрутитись іноземцям у переговорний процес. Я думаю, що до кінця року відбудеться обмін полоненими. Проте навряд чи у перелік будуть включені Сущенко, Сенцов, Карп’юк, Клих та інші політичні заручники», – каже експерт.

Проблема обміну полоненими не базується на побажаннях заручників ОРДЛО в Україні, наголосив адвокат

«Може бути таке, що полонені ОРДЛО, які є українськими заручниками, не хочуть повертатися назад. Ймовірно, вдома їх можуть покарати за те, що вони перебували у полоні. До того ж, вони бачать, якими є українські реалії: нормальний паспорт, громадянство і можливість подорожувати. Я припускаю, що полонені залюбки відсиділи б свій строк в Україні», – коментує Марк Фейгін.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-07-20 06:12 :47