четвер, 14 грудня, 2017, 11:15 Львів
«Побач серцем»: пішла у світ унікальна аудіокнига для незрячих діток
Фото: Ярина Коваль/Facebook
Фото: Ярина Коваль/Facebook

Вчора, 13 грудня, у Центрі імені Митрополита Андрея Шептицького у Львові відбулася презентація аудіокниги для незрячих дітей «Абетка професій». 

«Абетка професії» – це частина масштабного громадського проекту, який називається «Побач серцем». Мета цієї ініціативи допомогти діткам, у яких вади зору, щоб вони також могли «побачити» красу цього світу, а всі інші люди перейнялися їхніми проблемами й потребами.

Аудіокнига складається із 29 творів сучасних українських авторів. Це 20 реалістичних новел та 9 казок, які у доступній і легкій формі знайомлять незрячих дітей з найрізноманітнішими професіями: від хіміка до конструктора космічних літальних апаратів. Зокрема, серед цікавих, такі як: балерина, провідник потягу, квітникар, зварювальник та інші.

Фото: ZIK
Фото: ZIK

Упорядником книги, яка існує також в текстово-електронному форматі, є письменниця з Дніпра, освітянка, лауреат Міжнародної літературної премії «Сад божественних пісень» ім. Григорія Сковороди Еліна Заржицька.

«Одного разу, я почула скаргу на те, що коли проводиться профорієнтація серед учнів молодших і середніх класів, то діти мало знають про різноманіття професій і мало зацікавлені у робітничих спеціальностях. Мене це зачепило і зацікавило. Я подивилася список цих професій, дещо забрала, додала, а оскільки пишу для дітей, то вирішила, що у такому вигляді – це може стати корисним суспільним проектом. Тоді я звернулася до всіх своїх колег, які пишуть саме для дітей, і більшість погодилися. Дехто не вміє писати на замовлення, бо це дійсно важке завдання. Бо, для прикладу, що можна там про муляра написати? А письменник з міста Апостолове, Юрій Ключ, написав цілий казковий детектив про це! Коли я у Львові поспілкувалася із письменницею та журналісткою Оленою Лань, вона запропонувала створити аудіокнигу на основі цієї «Абетки професій»«, – розповіла Еліна Заржицька.

Неповторною цікавинкою абетки стало те, що озвучили її учні Винниківської загальноосвітньої санаторної школи-інтернату разом із професійними звукотерапевтами та звукорежисерами. Саме 29 дітей із цієї школи-інтернату – стали голосами авторів і розповіли ці неповторні історії, пов’язані із професіями. Абетка об’єднала дорослих і дітей задля спільної справи створення такого незвичного подарунка до Дня св. Миколая – аудіокнига для незрячих.

Фото: ZIK
Фото: ZIK

На презентації аудікниги були присутні діти із Львівської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату №100, у котрих вади зору, та власне письменники разом із школярами, що озвучили їх твори. У зворушливій атмосфері, без єдиного промінчика світла, була продемонстрована демоверсія книги, щоб всі змогли відчути цей світ дітей із вадами зору.

Презентували аудіокнигу письменники разом зі своїми меншими протеже, які начитували тексти: Олена Лань разом із Мар’яною Сокіл – історія про дворового, Ярина Коваль та Ярина Терновецька – історія про дресирувальника, Наталія Дем’янко та Вікторія Бушко – про квітникаря, Андрій Бачинський разом із Марією Сіліною – про архітектора, Любов Відута і Оля Тернопільська – про вчителя, Еліна Заржицька та Анастасія Кухар – історія про професію лікаря. Діти зазначили, що це був незабутній досвід, який вони з радістю готові повторити. А завершилася презентація виступами дітей із вадами зору та учнів школи-інтернату, які продемонстрували свої мистецькі таланти.

Фото: Ярина Коваль/Facebook
Фото: Ярина Коваль/Facebook
Фото: ZIK
Фото: ZIK

Кожна історія із «Абетки професії» триває від 5 до 15 хв. Потрібно близько десяти годин часу, щоб її повністю прослухати. Цю аудіокнигу планують найближчим часом поширити в Інтернеті, щоб вона була у вільному доступні для всіх. Диски із аудікнигою та її текстовим варіантом будуть роздаватися по бібліотеках та центрах для дітей із вадами зору.

Фінансування цього проекту займалися всі бажаючі, які долучилися до створення «Абетки професій». У планах авторів продовження цього напрямку на створення ще більшої кількості соціально потрібних книг для дітей.

 

Юра Мартинович,
IA ZIK

Читайте також: До Дня Святого Миколая: незрячі діти отримають у подарунок аудіокнигу «Абетка професій»

Редакція не завжди поділяє позицію авторів публікацій.
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-19 23:36 :42