Новини » Економіка

На 2018 рік уряд заклав 1 млрд грн для стимулювання створення фермерських господарств

Фото: Гонтар Володимир/УНІАН

Уряд передбачив на 2018 рік 1 млрд гривень в рамках нової бюджетної програми «Фінансова підтримка розвитку фермерських господарств» для стимулювання створення нових фермерських господарств та посилення їх конкурентоспроможності.

Про це вчора, 13 грудня, під час круглого столу «Реалізації проекту оцінки сталого розвитку фермерських господарств» повідомив заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань фермерства та розвитку сільських територій Віктор Шеремета, інформує прес-служба відомства.

«Значна частина потенціалу українського аграрного сектору реалізується через малих та середніх сільгосптоваровиробників, зокрема, фермерські господарства та об’єднання у кооперативи. Для стимулювання створення нових фермерських господарств та посилення їх конкурентоспроможності, урядом передбачено 1 млрд гривень в рамках нової бюджетної програми «Фінансова підтримка розвитку фермерських господарств». Так, нова програма включає в себе виплати дотацій, здешевлення агротехніки та кредитів, компенсації вартості закупленого насіння», – зазначив Віктор Шеремета.

За словами заступника міністра, відповідно до бюджетної програми підтримки розвитку фермерських господарств пропонуються наступні підтримки на 2018 рік:

  • виплати дотацій фермерським господарствам, які зареєстровані в установленому порядку після 1 січня 2018 року та мають в обробітку земельні площі до 20 га, – у розмірі 30 тис. гривень. Першочергове право надається фермерським господарствам, засновниками яких є особи віком до 35 років (включно);
  • підтримки сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів шляхом здешевлення вартості (70%) закупівлі техніки, обладнання, устаткування;
  • здешевлення кредитів, отриманих у державному банку або банку, у статутному капіталі якого 75 і більше відсотків акцій належить державі;
  • компенсації вартості закупленого у суб’єктів насінництва та розсадництва насіння сільськогосподарських рослин вітчизняної селекції супереліти (супер-супереліти), еліти, першої генерації, батьківських форм, гібридів першого покоління.

«Наразі тривають фахові консультації щодо механізмів підтримки фермерських господарств та сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів і найближчим часом узагальнені пропозиції будуть винесені на обговорення громадськості», – резюмував Віктор Шеремета.

Loading...