четвер, 14 грудня, 2017, 16:14 Політика
Лише політичний процес може гарантувати мир на Донбасі, – Менендес

Мінські домовленості не виконуються через те, що між учасниками процесу немає довіри. Росія хоче реалізації політичного процесу цих угод, однак Путін розуміє, що після перекриття кордонів миротворцями ООН реалізація політичної частини може не відбутися.

Таку думку в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) висловив головний редактор інтернет-видання «Остров» Сергій Гармаш.

На його думку, головна причина невиконання Мінських домовленостей полягає у тому, що між ключовими сторонами немає довіри.

«Київ не зацікавлений у виконанні цих угод, він ніколи їх не виконуватиме, як і Москва», – підкреслив Гармаш.

Якби Росія була впевнена, що миротворці на Донбасі справді б забезпечили умови для реалізації політичного процесу «Мінську», Путін погодився б на такий сценарій. Адже Москва хоче саме цього.

«Це створює умови для виконання його плану. Однак він не довіряє ані Києву, ані Вашингтону. Адже, якщо миротворці зайдуть на всю територію Донбасу, реалізація політичної частини може взагалі не відбутися. Хоча, я думаю, це було б правильно», – зауважив експерт.

Тож він зазначив: було б правильно справді закрити кордони та не реалізовувати політичну частину Мінських угод.

«Тим більше, що це домовленості, які не мають жодної юридичної сили. Адже в України є усі права на свої території, тож вона може встановлювати там свої правила», – наголосив Гармаш та додав: ці угоди не ратифіковані українським парламентом.

Однак активіст ініціативної групи «Відповідальні громадяни» Енріке Менендес не погодився із такою тезою. Мовляв, це було рішення Радбезу ООН. Тому не слід забувати, що прогрес у виконанні Мінських домовленостей дуже часто прив‘язують до одержання траншу від того ж МВФ.

«Однак між сторонами конфлікту справді не має довіри. Адже її створюють маленькими кроками. Я теж не в захваті від Мінських угод, однак там є логічна послідовність, як вони б мали виконуватись. Саме перші пункти документу спрямовані на будівництво довіри: домовленість про відведення війська чи обміну полоненими. Це б мало створити простір для політичного діалогу, однак навіть ці пункти не виконуються», – розповів Менендес.

Та усі розмови про те, що політичну частину Мінська виконувати необов‘язково, експерт вважає «великим злочином». Адже без політичних домовленостей військові дії не зупиняться.

«Я переконаний: лише політичний процес може гарантувати мир на Донбасі. Іншого варіанту ні у нас, ні у росіян, ні у самопроголошених республік немає. Рано чи пізно політичний процес таки відбудеться. Росія може терпіти дуже довго – вони ще тривалий час можуть спонсорувати сепаратистські республіки та чекати, поки в Україні щось зміниться. Та мені здається, що у нас такого запасу часу немає», – наголосив Енріке Менендес.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-07-21 22:35 :56