четвер, 14 грудня, 2017, 17:28 Світ
Анджей Дуда підписав зміни до закону про працевлаштування іноземців

Анджей Дуда підписав зміни до закону про працевлаштування іноземців. Зміни стосуються нових пільг для іноземців, які не є громадянами країн ЄС і хочуть перенести до Польщі своє підприємство.

Про це повідомило Польське радіо.

Президент Польщі підписав закон, згідно з яким, зокрема, іноземці, які не є громадянами країн Європейського Союзу, зможуть отримати посвідку на тимчасове перебування у Польщі у межах перенесення в країну підприємства з іншої держави. Нові пільги для іноземців на початку липня запропонували в польському уряді.

Закон Міністерства внутрішніх справ та адміністрації Польщі вводить у польське законодавство директиву Європейського парламенту та Ради ЄС від 15 травня 2014 року щодо умов в’їзду і перебування громадян третіх держав у межах перенесення в країну підприємства.

За підрахунками Управління з питань іноземців, ці зміни можуть стосуватися до 200 тис. осіб. Лише у 2015 році зареєстровано понад 100 тис. клопотань про легалізацію тимчасового перебування у зв’язку з працевлаштуванням.

За словами МВСіА, головною метою закону є спрощення процедур під час видачі дозволів на тимчасове перебування іноземців у зв’язку з перенесеннями ними до Польщі свого підприємства. Максимальний період становитиме 3 роки у випадку працівників, які посідають керівні посади та спеціалістів, а також рік у випадку працівників, котрі проходять стажування. Після закінчення цього періоду згадані особи повинні покинути територію держав ЄС, якщо не отримають дозвіл на перебування на іншій підставі, згідно з нормами ЄС чи Польщі.

Щоб перенести своє підприємство, потрібно бути раніше працевлаштованим у ньому або у тій самій групі підприємств протягом щонайменше 12 місяців – у випадку працівників на керівних посадах та спеціалістів, і 6 місяців – у випадку працівників, які проходять стажування.

Дозвіл на перебування у Польщі у зв’язку з перенесенням підприємства в країну буде видавати воєвода. Клопотання може зареєструвати заклад, який приймає іноземця на роботу у межах внутрішнього перенесення. На підставі цього дозволу іноземець зможе працювати на території усього ЄС у межах даного підприємства.

Як наголосили автори змін до закону про іноземців, найближчим часом у Польщі бракуватиме робочих рук.

«Постійні поїздки на заробітки поляків після вступу Польщі в ЄС у 2004 році та динамічне збільшення працевлаштування і брак робочої сили у деяких галузях економіки призвели до великого зацікавлення з боку польських підприємств іноземними працівниками», – пояснили в МВСіА.

У зв’язку з цим, в законі введено спрощення під час видання дозволу на тимчасове перебування та працю, а також дозволу на постійне перебування для працівників, які найняті на професійних посадах, потрібних польській економіці.

Крім того, для іноземців, котрі хочуть отримати дозвіл на постійне перебування у Польщі, введуть нову вимогу. Вони повинні володіти польською мовою щонайменше на рівні B1 (середній рівень). Ця вимога не стосуватиметься дітей до 16 років, а також тих, хто народився у Польщі.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-07-19 09:12 :54