середа, 13 грудня, 2017, 16:27 Суспільство
Журнал «Фокус» представить оновлений рейтинг сотні найвпливовіших українців
<nbsp;>

15 грудня «Фокус» підведе підсумки 2017 року і представить традиційний рейтинг «100 найвпливовіших українців». Нинішній рейтинг стане особливим: редакційна колегія журналу істотно оновила формат спецвипуску. Всі учасники списку розподілені за сімома категоріями, які відповідають їхній ролі в суспільному житті: «Атланти», «Магнати», «Стратеги», «Новатори», «Майстри», «Кумири», «Лідери». Така концепція дозволила максимально точно відобразити аспекти впливу учасників рейтингу на сфери їх діяльності.

Впливові українці – це люди, які ототожнюють себе з Україною, користуються повагою у суспільстві і є безумовними авторитетами для певної частини аудиторії. Склад нового рейтингу істотно змінився: 55 (цифра ще уточнюється!) фігурантів – нові обличчя в списку, що свідчить про значні ротації в політичній, громадській і бізнесовій еліті країни.

Примітно, що в рейтингу 2017-го року значно посилилися позиції представників громадської та культурної сфер. Це правозахисники і борці за інклюзивність, успішні стартапери та інноватори, вчені та спортсмени, артисти і письменники. Водночас зменшилася кількість політиків, що, на думку редакції, говорить про зміщення фокусу впливовості в очах громадськості від посадових осіб до лідерів думок з недержавного сектора. Однак позиції перших осіб країни, президента України Петра Порошенка і прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, залишаються стабільно найвищими. У сотню впливових увійшли також міністри-реформатори, які отримали високу оцінку своєї діяльності від громадськості.

Як і в минулі роки, в рейтинг потрапили керівники силових відомств, значимість яких в нинішніх умовах важко переоцінити: Арсен Аваков, Олександр Турчинов, Василь Грицак, Степан Полторак і Віктор Муженко. Вагомі позиції редакція відвела також Юрію Луценку, Назару Холодницькому і Артему Ситнику.

Як і раніше, великий вплив великого бізнесу на політичну і економічну ситуацію в країні. У рейтинг увійшли Рінат Ахметов, Ігор Коломойський, Віктор Пінчук, Дмитро Фірташ, Андрій Веревський, Віталій Антонов та Костянтин Жеваго.

Одним із найбільш впливових інститутів в українському соціумі залишаються ЗМІ. Тому в списку чимало представників мас-медіа: це керівники і власники медіахолдингів, відомі журналісти, шоумени.

Як і в минулому році, «Фокус» проведе урочисту презентацію рейтингу напередодні виходу спеціального випуску журналу. Подія відбудеться готелі InterContinental Kyiv і збере гостей і фігурантів списку: політиків, чиновників, бізнесменів, діячів культури і мистецтва, лідерів думок, а також представників провідних українських ЗМІ.

Читайте також: Стало відомо, де живуть найбагатші українці

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-07-21 11:01 :06