середа, 13 грудня, 2017, 19:37 Політика
Зараз велике питання, чи не піде Україна на поступки Польщі, – Богдан Червак

Я дуже хвилююся і боюся за роботу нової міжвідомчої комісії. Адже знаю добре, що поляки на жодні поступки та компроміси не підуть. Але, чи не підуть на поступки українці, ось тут великий знак запитання.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00–15:00 та 17:00–19:00 на телеканалі ZIK) заявив голова Організації Українських Націоналістів Богдан Червак.

Нагадаємо, під час нинішньої зустрічі президентів України та Польщі у Харкові, Петро Порошенко та Анджей Дуда домовились про створення міністерської комісії для вирішення історичних конфліктів між двома державами.

Коментуючи таку ініціативу президентів, Богдан Червак зауважив, що не потрібно забувати, де і як саме почалося загострення українсько-польських стосунків.

«А це загострення почалося з території Польщі. Не Україна міняла своє ставлення. І я б не сказав, що це почалося з Революції Гідності. Адже ми маємо спільне відзначення 60-ї річниці Волинської трагедії, коли фактично був знайдений консенсус. Пам’ятаємо, коли Кучма і Кваснєвський підписували документи, які підводили певну риску, але все змінилося. Треба констатувати, що є нова якість. Але знову ж таки, не з української вини», – зазначив Богдан Червак.

Разом з тим голова Організації Українських Націоналістів заявив, що він дуже стурбований щодо роботи новоствореної міністерської комісії для вирішення історичних конфліктів між двома державами.

«Адже я знаю добре, що поляки на жодні поступки та компроміси не підуть. Але, чи не підуть українці, ось тут великий знак запитання. І я наведу конкретний приклад: вчора комісія ЛМР відмовила у встановленні таблиці на честь Василя Біласа і Дмитра Данилишина – героїв ОУН. Тобто, почали вимагати, щоб прибрали напис «борці проти польського окупаційного режиму». Але ж Білас і Данилишин, які загинули за Україну, боролися проти польського окупаційного режиму!», – наголосив Богдан Червак.

Тому, як додав гість програми, що він побоюється компромісів саме з української сторони. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-07-21 11:02 :30