середа, 13 грудня, 2017, 15:13 блоги Політика
На Заході не розуміють, чому Фірташ досі заробляє гроші в Україні
Ганна Гопко
громадський діяч і журналіст, народний депутат України

Український парламент, маючи один пленарний тиждень до кінця року, зможе присвятити один день антикорупційній програмі дій. Рада має зосередитись на таких антикорупційних заходах: ухвалення закону про антикорупційний суд, надання НАБУ можливості прослуховування, щоб не залежати від СБУ, а також перезавантаження керівництва Національного агентства з запобігання корупції разом із запуском автоматичних перевірок електронних декларацій.

Про це учора говорила в інтерв’ю «Українській службі «Голосу Америки». Багато олігархів ще зберегли свій вплив в Україні і саме це на Заході зустрічається з нерозумінням. Під час розмов з представниками Заходу часто постають питання про те, що деякі олігархи все ще зловживають лояльним ставленням до влади, заробляючи великі гроші. Одним з прикладів є Фірташ. Часто звучить питання: «Чому Фірташ досі заробляє гроші, хоча Штати вимагають його екстрадиції з Відня?». Звучало питання про Ахметова, Коломойського і розслідування антикорупційних інституцій.

Тепер, коли постало питання, наскільки Україна віддана подоланню корупції, зросли ризики втратити допомогу Заходу, що особливо небезпечно зараз, в умовах російської агресії, коли виграти самотужки війну з Кремлем без Заходу дуже важко. Вбачаю свою роль в тому, щоб переконати партнерів на Заході, що надто «прив’язувати» допомогу до прогресу з реформ може бути несправедливо для українських військових.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-18 13:16 :04