середа, 13 грудня, 2017, 15:54 Політика
Маю стриманий оптимізм щодо позитивного голосування законопроекту про деокупацію, – Вінник

Законопроект про деокупацію Донбасу уже готовий до розгляду у другому читанні. Комітету ВР з питань безпеки та оборони вдалось досягнути консенсусу щодо пропозицій, які вносили аж п’ять парламентських фракцій, та вписати зауваження, надані Моніторинговою місією ООН.

Про це в ефірі проекту «Почути Україну» (щовівторка о 21:30 на телеканалі ZIK) розповів народний депутат України, секретар Комітету ВР з питань нацбезпеки і оборони Іван Вінник.

Зауваження Моніторингової місії ООН щодо законопроекту про деокупацію Донбасу стосуються врахування окремих положень у гуманітарних питаннях захисту прав людини.

«Вони пропонують, враховуючи світову практику, приймати документи, що засвідчують інформацію про народження або про смерть людини на окупованій території. До того ж, ми маємо приймати це як факт, який тягне за собою певні юридичні наслідки», – підкреслив Вінник.

Однак, така позиція йде в розріз із українською практикою. Адже держава не визнає жодних документів, виданих нелегітимними органами «ЛНР/ДНР». Та все ж відповідний комітет вирішив внести цю правку.

«Враховуючи те, що ми встановлюємо термін «окупаційна адміністрація РФ» щодо органів, які сьогодні здійснюють певні так звані владні повноваження на неконтрольованих територіях Криму та ОРДЛО, ми погодились імплементувати відповідну правку у законопроект», – розповів депутат.

Тож, за його словами, комітет запропонує ВР розглянути цю пропозицію. Якщо депутати це підтримають, таку поправку буде додано до відповідного законопроекту. Якщо ж парламентарі відмовляться – значить «така воля українського народу».

«Із нею доведеться рахуватися навіть спеціальній Моніторинговій місії ООН», – зауважив Вінник.

Влдночас він підкреслив: його комітет уже здійснив необхідні напрацювання, щоб законопроект можна було розглядати у другому читанні. Документ внесений в апарат Верховної Ради та повністю готовий для обговорення у сесійній залі. Навіть вдалось досягти консенсусу щодо пропозицій які вносили БПП, «Народний фронт», «Батьківщина», «Самопоміч» та «Радикальна партія Олега Ляшка».

«Таким чином, у мене є стриманий оптимізм, що у нас буде позитивний розгляд за наявності голосів, принаймні, від п’яти фракцій», – зазначив Іван Вінник.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-07-21 10:53 :09