Новини » Політика 13 грудня, 2017, 23:05
Луценко анонсував процес над Януковичем, Захарченком та Якименком за розстріл Майдану

Основні справи нижчої ланки виконавців злочинів Майдану практично завершені. Середню і вищу ланку, яка втекла, наразі можливо засудити лише заочно. Уже наступного року почнеться процес заочного засудження Януковича, Захарченка, Якименка. Також ми чекаємо відповіді з суду щодо Азарова, Арбузова, Ставицького та Клюєвих.

Про це ефірі програми «HARD з Влащенко« на телеканалі ZIK заявив Генеральний прокурор України Юрій Луценко.

«Справа Майдану є справою номер один, в ній є два великих блоки. Перший з них, притягнення до відповідальності людей, які є на території України, як правило це є рядові і середнього рівня виконавці злочинного наказу про розстріли мирних людей на Майдані. Усіх, кого вдалося встановити, затримати, пред’явити обвинувачення знаходяться в судах, їх 280. Вдумайтесь. В різних кваліфікаціях. Середня і вища ланка, як вам відомо, втекла до Москви і подекуди на тимчасово окуповану територію», – зазначає генпрокурор.

Окрім цього, гість програми додав, що коли він йшов на посаду Генерального прокурора єдиною його умовою було прийняття закону про порядок заочного засудження. Саме у справах Януковича, Захарченка, Якименка закінчили слідство у справі щодо державної зради і суд дав дозвіл на заочне засудження.

«Це означає, що вже наступного року за розстріл Майдану почнеться процес і над цими трьома. Також завершено слідство, ми отримали, або чекаємо останньої відповіді з суду щодо Азарова, Арбузова, Ставицького, Клюєвих і десятки інших людей. Таким чином, я можу сказати, що основні справи Майдану і щодо виконавців і організаторів слідство завершене на 80%. Безумовно, ще є чим займатися і кожен керівник слідства звичайно хоче більше підлеглих, але в мене в головному слідчому управлінні 150 слідчих. Ми також не можемо 3 роки тримати людей тільки на цих справах», – підсумовує Луценко.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-17 18:19 :31