середа, 13 грудня, 2017, 19:25 Політика
Лубківський: Українсько-польські відносини загнані в «чорні списки»

Полоністика, або ж польський напрямок в Україні має бути одним із пріоритетних. Та сьогодні, на жаль, цього немає. Сьогодні українсько-польські відносини загнані у «чорні списки».

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00–15:00 та 17:00–19:00 на телеканалі ZIK) заявив надзвичайний і повноважний посол України Маркіян Лубківський.

Коментуючи нинішню зустріч президентів України та Польщі, Маркіян Лубківський зазначив, що справді добре, що керівники двох держав зустрілися. Та разом з тим він зауважив, що для покращення українсько-польських відносин цього замало.

«Добре, що вони зустрілися і добре, що на їхньому рівні відбувся діалог. Але діалог має відбуватися і на парламентському рівні, і на рівні Міністерств закордонних справ. Та й взагалі, роль МЗС України має бути активнішою», – наголосив Маркіян Лубківський.

Він вважає, що полоністика, або ж польський напрямок в Україні має бути одним із пріоритетних.

«Та сьогодні, на жаль, цього немає. Сьогодні українсько-польські відносини загнані у «чорні списки». Та про які «чорні списки» ми говоримо? Коли у нас з поляками були такі списки? Можливо, ще у 20-х роках. Але як  можна було довести українсько-польські відносини до якихось списків?», – дивується дипломат.

Маркіян Лубківський також зауважив, що між Україною та Польщею сьогодні не має діалогу і на рівні правлячих партій.

«От правляча партія БПП «Солідарність», вона веде діалог із польською правлячою партією «Право і справедливість», мабуть, ні. Тобто, ми не інтегровані в Європу. У нас до сих пір є залишки стосунків з російським світом, але немає повноцінного діалогу з поляками», – підсумував Маркіян Лубківський.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-07-20 10:05 :12