середа, 13 грудня, 2017, 10:49 Політика
Кримінальні справи проти невинних військових несуть загрозу нацбезпеці країни, – полковник ЗСУ
Фото: korrespondent.net
Фото: korrespondent.net

Порушуючи гучні кримінальні справи проти невинних бійців ЗСУ, військова прокуратура намагається дискредитувати українську армію та залякати інших бійців. Адже усі ці провадження стають публічними, тож часто українці асоціюють свою армію із бандитами та мародерами, а самі солдати бояться виконувати прямі накази керівництва.

Про це в ефірі проекту «Почути Україну» (щовівторка о 21:30 на телеканалі ZIK) зазначив народний депутат України Семен Семенченко.

На його думкою, більшість судових справ проти військовослужбовців є системними. Безперечно, бувають випадки, коли солдат справді винен у тому, що йому інкримінують, однак значна частина обвинувачень – надумані. Мовляв, таким паплюженням честі та гідності українських бійців прокурори працюють на інтереси Росії. Адже усі ці справи набувають публічного розголосу. Тож багато громадян справді асоціює нашу армію із мародерством чи зґвалтуванням мирно населення.

«Це не підтверджується жодними доказами, однак такі звинувачення голосно висловлюють із екранів телевізорів різноманітні туки, чорноволи чи безіменні волонтери. Але скажіть, проблеми з призовом та контрактом звідки беруться?  У тому числі і звідти. Таке враження, що українських бійців системно відучують від виконання наказу», – підкреслив Семенченко.

Адже після справи прикордонника Сергія Колмогорова військовосужбовці просто бояться відкривати вогонь у схожих випадках.

«Я переконаний: великою частиною таких проваджень навмисне намагаються знизити боєздатність армії. Та є й значний відсоток і замовних справ, тому що їх фігуранти «зв’язались не з тими людьми». Окрім того, існують і провадження, відкриті через політичні переслідування», – переконаний нардеп.

У свою чергу полковник ЗСУ Віктор Шидлюх зазначив: судові процеси навколо українських військовослужбовців у Генштабі розцінюють як диверсію проти Збройних Сил та загрозу національній безпеці.

«Адже часто немає жодних підстав для обрання запобіжного заходу чи притягнення цих осіб до кримінальної відповідальності. Усі ці провадження стосуються і генералів, і офіцерів середньої ланки, і рядових. Тож це загроза нацбезпеці та диверсія», – заявив Шидлюх.

За його словами, під час допитів бійців залякують, вимагаючи свідчень проти офіцерів вищої ланки.

«Військова прокуратура України безпосередньо вчиняє цю диверсію. Не дотримуються жодні норми законодавства, а прокурор просто в обличчя сміється над захистом. Були випадки, коли він прямо казав: «Мені байдуже, що я говоритиму, адже термін утримання під вартою все одно продовжать», – розповів полковник.

Окрім того, військовий зазначив: це сценарій, до якого РФ вдається уже не вперше. Коли Кремль побачив, що після реальних злочинів у Чечні можна переслідувати військових, почав застосовувати цю тактику і на ЗСУ. Адже часто в українських бійців, проти яких відкрито кримінальні провадження, навіть є стовідсоткове алібі.

«Існує жорстка вказівка не випускати військових. А у справі про аеродром «Шкільний» Головний військовий прокурор взагалі називає статут «гарнізонної патрульно-постової служби», якого в принципі не існує», – підкреслив Віктор Шидлюх.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-07-21 22:23 :41