live
Новини » Політика

Генпрокурор про кошти Януковича: У 2018-му спецконфіскуємо ще 5 млрд

Цього року ми конфіскували 1,5 мільярда доларів Віктора Януковича та оточення. Наступного року плануємо конфіскувати ще 5 мільярдів.

Про це ефірі програми «HARD з Влащенко« на телеканалі ZIK заявив Генеральний прокурор України Юрій Луценко коментуючи запитання, чи правдиві слухи про те, що насправді гроші Курчена та Арбузова насправді не пішли в бюджет, а з їх рахунків був знятий арешт.

«Кошти організованого злочинного угрупування на чолі з Януковичем були заморожені ще в 2014 році. З того часу ніхто не міг їх спецконфіскувати. Декілька десятків спроб у парламенті провалювалися під різними надуманими приводами людьми, які були пов’язані із оточенням Януковича. Через це було прийняте рішення провести спецконфіскацію в рамках наданих нам законом можливостей. Вони є достатньо вузькі. Але ми змогли пройти в це «вушко голки», – вважає пан Луценко.

За словами Генпрокурора, на цей момент у нього є офіційні відповіді від Держказначейства і від банків, в яких були кошти, що всі 1,5 мільярда доларів, списані.

«Всі кошти знаходяться в розпорядженні держави. Все інше неправда. Більше того, наступного року продовжимо спецконфіскацію ще декількох мільярдів коштів угрупування Януковича. Зокрема в Одесі ми спецконфіскували нафтопереробний завод, який незаконно придбав Курченко», – нагадав Юрій Луценко.

Водночас, гість програми з сумом відзначив, що міністерства освоїли лише 5 мільярдів з тих 20 мільярдів, які у червні розподілила Рада.

«В першу чергу освоїло Міністерство оборони і автодор. Якщо говорити політичними термінами, то отсвоєння такої малої суми означає саботаж. Тим не менше, наступного року ми надіємося спецконфіскувати не менше 5 мільярдів. Я буду виступати, аби уряд взяв на себе зобов’язання, щоб ці кошти дійшли до людей», – відзначив пан Луценко.

Loading...