середа, 13 грудня, 2017, 15:24 Політика
Генерали із оточення Трампа радять надати Україні саме летальну зброю, – Романенко

Спочатку Україні нададуть лише половину озброєння, кошти на яке виділили Сполучені Штати. Згодом країна-партнер розглядатиме темпи проведення нами реформ у сфері держбезпеки і лише потім, якщо результати будуть схвальними, передасть решту допомоги.

Таку думку в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00–15:00 та 17:00–19:00 на телеканалі ZIK) висловив заступник начальника Генштабу (2006-2010) Ігор Романенко.

За словами експерта, 350 мільйонів, які США виділили на допомогу Україні, мають надійти у вигляді озброєння чи послуг. У будь-якому випадку, це не будуть грошові перекази.

«З одного боку, можливість надання Україні летальної оборонної зброї –прогрес. Однак, з іншого – оскільки бюджет збройних сил США в цілому зріс, то й доля допомоги Україні зменшилась», – підкреслив Романенко.

Та відразу Україні передадуть лише половину передбачених озброєння та послуг. Потім проводитиметься аналіз щодо того, чи відбуваються у нас реформи у сфері державної безпеки.

«Якщо міністр оборони США вважатиме, що реформи просуваються вперед, Україні нададуть другу частину цієї допомоги», – розповів експерт.

Та разом із тим він наголосив: хоча виділене оборонне озброєння є дуже необхідним для нашого війська, та якби США таки виділили саме летальну зброю, це було б проривом. В оточенні Трампа із питань безпеки є багато авторитетних генералів. Усі вони радять таки надати Україні зброю саме такого типу.

«Однак цього рішення поки що немає. Адже знаємо, як Трамп ставиться до Путіна. Тому у білому домі намагаються м’яко вирішити це питання», – зазначив Ігор Романенко.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-07-19 21:54 :33