середа, 13 грудня, 2017, 18:35 Політика
Еліта Польщі має позбутися ставлення до України як до «молодших братів», – Лубківський

Польська еліта повинна позбутися ставлення до України як до «молодших братів». Окрім того, існує ставлення до України як держави, яка нездатна навести лад у себе вдома.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00–15:00 та 17:00–19:00 на телеканалі ZIK) заявив надзвичайний і Повноважний посол України Маркіян Лубківський.

Нагадаємо, Президенти України Петро Порошенко та ПольщіАнджей Дуда зустрілися сьогодні у Харкові. Як заявив президент України Петро Порошенко, сторони домовились про створення міністерської комісії для вирішення історичних конфліктів між державами.Анджей Дуда наголосив, що розмова була довгою і непростою, але запевнив, що всі проблемні питання слід вирішувати «у дусі добросусідства»

Маркіян Лубківський наголосив, що жоден президент, яким би авторитетним він не був, не здатен вирішити усі питання, які накопичувалися у двосторонніх відносинах століттями.

«У нас є великий і часто трагічний досвід у стосунках із поляками, тому однією заявою чи декларацією, що у нас все вирішено, питання не вирішиш. Насправді повинні працювати великі групи людей, повинна повернутися довіра, а це зробити надзвичайно складно, тому що відносини із Польщею упродовж віків були доволі складними. Вони були кривавими і з одного, і з другого боку», – наголосив Маркіян Лубківський.

На його думку, ситуація є доброю у тому, що позбавляє ілюзії, мовляв, поляки є адвокатами України у Європі.

«Чи, мовляв, Польща зробить усе для того, щоб Україна інтегрувалася у європейське суспільство. Це добре, що така розмова стала на порядку денному. Вона дозволить розкрити всі ті складні сторінки, глянути на них по-новому і, однозначно, рухатися спільно в об’єднану Європу», – переконаний гість програми.

Маркіян Лубківський наголосив, що Польща є стратегічним партнером України, а той рівень українсько-польських відносин, який є зараз, гість програми оцінив як найнижчий за всю історію стосунків між державами.

«Тому однією заявою, однією декларацією Президента проблему не вирішиш. Примирення можна буде досягнути лише впродовж певного часу», – наголосив Маркіян Лубківський.

Гість програми нагадав, що візит польського президента був під загрозою, а також зауважив, що заяви, які прозвучали у Харкові, – це лише сигнал. Нині у Польщі триває формування уряду, і ще невідомо, які люди прийдуть. Разом з тим, Маркіян Лубківський наголосив, що Польща, польська еліта повинна позбутися ставлення до України як до меншовартісних, молодших братів. Окрім того, існує ставлення до України як держави, яка нездатна навести лад у себе вдома. Це теж одна з причин, вважає гість програми, що спонукає поляків вести відповідну політику.

Маркіян Лубківський наголосив, що українцям слід іти на діалог з поляками та на компроміси, але ці компроміси не мають бути за рахунок українців.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-07-22 15:33 :58