середа, 13 грудня, 2017, 14:06 Економіка
Експерт назвав ризики реформи децентралізації

Державний бюджет на 2018 рік вийшов гіршим, ніж можна було очікувати. Наприклад, у частині бюджетної децентралізації закладено достатньо серйозний дисбаланс. Видатки на сільські та міські громади відрізнятимуться приблизно в три рази.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00-15:00 та 17:00-19:00 на телеканалі ZIK) зазначив колишній народний депутат України, експерт з питань місцевого самоврядування Юрій Ганущак.

«Децентралізація зараз вийшла на конвеєр. Тут треба думати, як не потрапити у пастку нових віянь, тому що насправді децентралізація – це достатньо інтелектуальна реформа. Тому потрібно заздалегідь передбачати, які можуть бути проблеми, і намагатися ліквідовувати ті, які уже виникли», – зазначив Юрій Ганущак.

Окрім цього, він зазначив, що в контексті децентралізації державний бюджет на 2018 рік, на жаль, вийшов гіршим, ніж варто було очікувати.

«В частині бюджетної децентралізації закладено достатньо серйозний дисбаланс коштів, різниця приблизно в три рази між містами і сільськими громадами. Мінфін намагався його виправити, проте усе напоролось на критику з боку великих міст. Це зрозуміло, тому що великим містам, фактично, нічого вже не треба від цієї реформи, вони отримали ресурс», – каже екс-нардеп.

За його словами, другою позицією, яка вказує на те, що такі диспропорції  небезпечні, є та, що Міністерство фінансів, бачачи такі речі, починає завантажувати повноваженнями, які не повинні бути у місцевого самоврядування.

«Серед них – компенсація пільг або субсидії. Це неправильно. Якщо це найбільш успішна реформа, то її потрібно надалі заохочувати. В той же час різко зменшили інфраструктурну субвенцію. Не по обсягу, а по видатках на новостворену громаду. Це означає, що при створенні нової громади їй кажуть, що жодного заохочення не буде, і дають грошей стільки, що нічого нормального на них не зробиш. Тобто ті, хто встиг, ті отримали, а ви – вибачайте», – розповідає експерт з питань місцевого самоврядування.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-07-21 11:05 :28