середа, 13 грудня, 2017, 16:40 Політика
Децентралізація влади руйнує корупцію, – Ганущак

Корупцію на місцевому рівні контролювати і відстежувати легко. Тому децентралізація влади несе у собі позитивний момент на шляху до подолання хабарництва.

Про це в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 10:00-12:00, 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) розповів Юрій Ганущак, народний депутат VI-го скликання.

«Можливо, скажу дещо парадоксально, але децентралізація влади децентралізує корупцію. Тобто з корупцією на місцях набагато легше боротися, адже злочинні зв’язки зверху ламаються. Чому знищується хабарництво, коли встановлювати контроль? Бо зв'язок нагору не буде йти з одного джерела. Всі країни, які проходили децентралізацію, фіксували злам корупції. Оскілки «верх» без «низу» теж почив сипатися», – говорить гість програми.

Лише антикорупційні органи не подолають хабарництво в Україні, бо з цим явищем треба боротися, опираючись на його основу, каже експерт.

«Просто антикорупційних органів замало. Нам треба боротися з основою самого явища. Процес децентралізації є переможним і демонструє успіхи. Але, на превеликий жаль, Володимир Гройсман має багато інших проблем, які відсувають це питання на другий план. Хоч як дивно не було б, проте успіх децентралізації дозволить вирішити всі інші проблеми. Тому що виростуть люди, які виховані на доланні труднощів і вирішенні питань», – розказує народний депутат VI-го скликання.

Гість студії додає, що децентралізація змогла б виховати управлінців, які матимуть досвід успіху.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-07-22 19:05 :23