вівторок, 12 грудня, 2017, 18:50 Політика
За 38 років моєї роботи у системі викриття агентів ще не бувало, – Баганець

У діяльності Генпрокуратури сьогодні існують подвійні стандарти. Тобто, якщо це дії НАБУ, ми там вбачаємо ознаки порушення законів, але, якщо це діє сама Генеральна прокуратура, то тут ми не вбачаємо порушення законів.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00–15:00 та 17:00–19:00 на телеканалі ZIK) розповів заступник Генпрокурора (2014-2015) Олексій Баганець.

«Треба починати з того, що, на превеликий жаль, у діяльності Генпрокуратури сьогодні існують подвійні стандарти. Тобто, якщо це дії НАБУ, ми там вбачаємо ознаки порушення законів. Але якщо це діє сама Генеральна прокуратура, то тут ми не вбачаємо  порушення законів.

Ось, до прикладу, візьміть хоча б оприлюднення даних про штатних або нештатних працівників НАБУ, які працюють під прикриттям. То це лише у наш час стало модним, щоб їх оприлюднили. Я в цій системі пропрацював 38 років. Різні були ситуації, були і конфлікти між правоохоронними органами, але у такі війни вони ніколи не перетворювалися. І найголовніше, що це ніколи не перетворювалося у грубе порушення чинного законодавства», – розповів гість програми.

Натомість сьогодні, як зауважив Олексій Баганець, у сучасній «війні» між правоохоронними органами ніхто навіть не звертає увагу на закони, яких потрібно дотримуватися.

«От сьогодні мене журналісти розривали по справі Мельника. Я їм пояснюю, що доводити вину обвинувачуваного в суді має прокурор. Тобто, сторона обвинувачення. Але, якщо вона не змогла своїми доказами, які вона надала в суді довести, що людина винна у злочині, треба піднімати руки.

І якщо апеляційний суд погодиться із рішенням суду першої інстанції, то треба вибачитися перед людьми. Не просто вибачитися, а у нас є ще й закон про порядок відшкодування заподіяної шкоди людині», – пояснює Олексій Баганець.

Екс-заступник Генпрокурора додав, що так звана «війна» між Генеральною прокуратурою та НАБУ сьогодні виглядає досить незрозуміло.

«Адже ми добре пам’ятаємо, що спочатку вони діяли в унісон», – зазначив Баганець

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-07-16 13:36 :06