вівторок, 12 грудня, 2017, 5:40 Події
Українцям показали найкращий танк для АТО

Український основний бойовий танк БМ «Оплот» вважається найкращою вітчизняною розробкою. Він коштує 120 млн грн, а у його виробництві задіяні близько 100 українських підприємств. Однак у зоні АТО на Донбасі про нього тільки мріють.

Про це йдеться у репортажі «Громадського».

Потужний двигун «Оплоту» забезпечує більшу швидкість, танк має досконаліший захист та сучасну систему управління озброєнням. Це робить його значно дорожчим, проте й надає перевагу перед «Булатом» та іншими модернізованими танками, які Україна отримала в спадок від Радянського союзу.

Про доцільність використання цих танків у зоні АТО сперечалися і самі військові, і керівники держави. Ще на початку 2017 року президент Петро Порошенко уважав, що виробляти дорогі та складні танки в умовах війни нераціонально, адже можна за ті самі кошти модернізувати наявні машини до рівня основного бойового танка Т-64БМ «Булат».

«Або один «Оплот», або 10 глибоко модернізованих і капітально відремонтованих Т-64 і Т-80. У першу чергу ми маємо забезпечити танкові підрозділи за надзвичайно короткий термін», – заявив Порошенко.

У липні цього року президент таки підписав указ про виділення додаткових 300 млн грн зі спецфонду на перші 10 «Оплотів» для ЗСУ.

Поки ж ми не виробляємо «Оплоти» для власних потреб – машини експортують за кордон. 2011 року Україна уклала контракт на поставку 49 танків у Таїланд на суму 200 млн дол. Через кількаразовий зрив термінів виробництва замовлення виконується й досі і, на думку експертів, наразі не є фінансово вигідним для України.

«Це питання іміджу. Інакше і росіяни, і будь-яка інша країна-конкурент на цьому ринку, казатиме, що Україна неспроможна будувати танки», – каже військовий експерт, директор Defense express Сергій Згурець.

Читайте також: Чалий розповів, яку зброю США надали Україні

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-07-16 13:30 :00