вівторок, 12 грудня, 2017, 14:43 Політика
У Саакашвілі є бізнесмени, які надають йому фінансову допомогу, – політтехнолог

Біля Саакашвілі є різноманітні бізнесмени, які й фінансують його проект. Це нормальна європейська практика, адже він бере гроші виключно на свої політичні цілі.

Таку думку в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00–15:00 та 17:00–19:00 на телеканалі ZIK) висловив політтехнолог Сергій Гайдай.

За словами експерта, Саакашвілі та Порошенка відрізняють їх політичні цілі. Мовляв, лідер «Руху нових сил» займається лише політикою, тоді як чинний Президент ще й управляє власним бізнесом.

«У Саакашвілі немає комерційних інтересів та активів, у нього немає своїх підприємств. Тоді як Порошенко, насправді, не займається політикою. У нього є політичні інструменти, однак основна ціль – особисті статки», – переконаний Гайдай.

Натомість фінансування – проблема для будь-якого політика.

«Політикові потрібно знайти джерела фінансування. Якщо ж влада працює проти тебе, не можна відкривати, звідки у тебе ці надходження, щоб не втратити кошти. Адже перше, що зробить влада – знайде їх», – наголосив експерт.

Гайдай розповів: біля Саакашвілі є з десяток різних бізнесменів, які й передають кошти до його фонду. У тому числі йдеться і про грузинських підприємців.

«Та повірте: у нього немає великих грошей для виборів, інакше він їх би і застосував», –  зауважив Гайдай і додав: пожертви від бізнесменів ще не означають, що політик має перед цими людьми якісь зобов’язання. Адже в цивілізованому світі політики часто беруть кошти на вибори у різноманітних жертводавців.

«Наприклад, перша дуже потужна кампанія Обами. Лише через інтернет-мережі він зібрав півмільярда доларів. У нас я знаю дуже багато партій, яким дають кошти із вимогою «зробити щось». Однією із таких є «5.10». Та справжній політик ніколи не буде лобістом, бо тоді це стане кінцем його політичної кар’єри. Він братиме гроші лише на свої політичні цілі», – вважає Гайдай.

Експерт Марина Ставнійчук не погодилась із таким твердженням.

«Рух нових сил» – політична партія, а для фінансування таких структур в Україні розроблений відповідний механізм. Вони повинні показувати звітність через відповідні контролюючі органи. То чому, якщо у такий закритий спосіб фінансується Саакашвілі, це нормально і ці помилки можна йому вибачити, а якщо це робить партія «5.10», то вони – лобісти?», –  дивувалася Ставнійчук. 

Читайте також: Нардеп проаналізував, хто переміг, а хто програв від рішення Печерського суду щодо Саакашвілі

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-07-20 06:01 :33