вівторок, 12 грудня, 2017, 15:18 Політика
У 2015-му Україна відмовила Грузії в екстрадиції Саакашвілі, – Федорин

Запит про екстрадицію Саакашвілі Грузія надсилала Україні ще у 2015 році. Тоді Україна відповіла відмовою, тому що Генпрокуратура зробила висновок, що це політично вмотивована справа.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00-15:00 та 17:00-19:00 на телеканалі ZIK) заявив член політради «Руху нових сил» Володимир Федорин.

«Міхеїл Саакашвілі зараз дає багато інтерв'ю іноземним та українським медіа, спілкується з дипломатами. Тобто триває абсолютно звичайна робота лідера політичної партії», – каже Володимир Федорин.

Крім цього, він розповів, як екс-президент Грузії розцінює вчорашній суд та ухвалений вирок.

«Саакашвілі особисто подякував судді, яка приймала рішення. Ми розуміємо, що це рішення було не дуже легким, тому що наші правоохоронні органи переважно продовжують діяти за допомогою тиску, а не юридичних аргументів. Вчора це було продемонстровано в суді. Також він подякував людям, які прийшли його підтримати та майже весь день були біля Печерського суду», – зазначив член політради «Руху нових сил».

Проте Міхеїл Саакашвілі неодноразово критикував українське правосуддя та суддів у заангажованості, некомпетентності і керованості з боку влади. Натомість рішення Лариси Цокол він назвав «чесним» та «справедливим».

«Правосуддя – це коли суспільство розуміє, що більшість вироків є правосудними. Це про легітимність суду, про те, що суспільство сприймає рішення суду, як справедливі. І я хочу сказати, що далеко не всі українські судді є частиною цієї неправосудної системи. Але це не робить усю систему правосудною», – пояснив Федорин.

Напередодні міністр юстиції Грузії Тея Цулукіані заявила, що «Грузія поки не отримувала жодної відповіді від України на запит про екстрадицію Міхеїла Саакашвілі».

«Це неправда. У 2015-му році Україна надавала відповідь на запит про екстрадицію Саакашвілі. І ця відповідь була негативною, тому що Генпрокуратура зробила висновок, що це політично вмотивована справа. І ми всі чудово розуміємо, що з часом змінилось», – заявив експерт.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-07-16 13:41 :36