вівторок, 12 грудня, 2017, 5:10 Політика
Статус апатрида дає Саакашвілі можливості політичного маневру, – політолог

Теперішній статус Міхеіла Саакашвілі дає йому поле для політичного маневру. Хоча він і не може бути обраний, але своїми діями спробує спровокувати позачергові вибори до парламенту, що може вплинути на президентські вибори.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00–15:00 та 17:00–19:00 на телеканалі ZIK) заявив політолог Володимир Цибулько.

«Не треба бавитися в гібридні сценарії, тому що коли говориться, що він лідер руху, який зареєстрований як політична партія, це така іранська система, де є влада аятол, де є стражі революції і є збройні сили. Якщо вже існує правова культура, а особливо політичну культура, то лідерство в партії має належати громадянину України, яким би він символом не був», – вважає пан Цибулько.

На переконання гостя програми, хоча Саакашвілі не може бути обраний, проте може спровокувати позачергові вибори до Ради.

«Статус апатрида дає Саакашвілі політичний маневр. Він не може бути обраний до Верховної Ради або президентом, але він в ситуації з розігруванням кількох сценаріїв, одним з них є позачергові парламентські вибори щоб до президентських виборів сформувати таку коаліцію, яка б зламала демократичну логіку виборчого процесу», – переконаний політолог.

Водночас на переконання юриста, кандидата юридичних наук Анна Маляр, щодо ситуації з Саакашвілі ми для себе повинні розрізняти кілька речей.

«Перша річ, що робить Саакашвілі, як апатрид, в українській політиці? Друге питання. Якщо людина іноземець, апатрид, чи громадянин України і що би вона тут не робила, щодо неї потрібно дотримуватись всіх норм права. Якщо це кримінальне провадження у нас не повинно виникати таких питань, все мусить бути обґрунтовано», – зазначила пані Маляр.

Читайте також: Російські спецслужби намагаються вийти на Саакашвілі, щоб ліквідувати його, – прокурор

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-07-20 06:06 :47