вівторок, 12 грудня, 2017, 7:50 Світ
Російські «комсомольці» назвали Солженіцина «літературним власівцем»
Фото: svoboda.org
Фото: svoboda.org

У Москві відбулася церемонія відкриття меморіальної дошки Олександру Солженіцину – на Тверській вулиці, у будинку, де він жив.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

«Пам’ятний знак встановили на стіні будинку, в якому письменник жив на час арешту 1974 року після виходу книги «Архіпелаг ГУЛАГ». З 1994 року в цьому будинку працює Фонд Солженіцина, наступного року – на честь 100-річчя з дня народження письменника – тут, як очікується, буде відкрито його музей», – йдеться у повідомленні.

Перед відкриттям меморіальної дошки Солженіцину активісти «Революційного комуністичного союзу молоді» (РКСМ) розклеїли у Москві листівки з портретом письменника і написом «Літературних власівців геть з Москви!». Наталія Солженіцина, вдова письменника, назвала активістів РКСМ «відморозками».

Солженіцин помер 3 серпня 2008 року у Москві. Перший пам’ятник письменнику в Росії було відкрито 2013 року в Бєлгороді. 2015 року пам’ятник встановили у Владивостоці. Через кілька днів місцевий активіст РКСМ повісив на монумент табличку з написом «Юда». У 2016 році прихильники «комуністичного союзу молоді» встановили опудало з портретом Солженіцина біля входу в музей історії ГУЛАГу. Їх не притягнули до відповідальності.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-07-19 22:01 :57