вівторок, 12 грудня, 2017, 15:14 Політика
Не зрозуміло, чому Дангадзе інкримінують серйознішу статтю, ніж Саакашвілі, – Ставнійчук

Генеральній прокуратурі України варто нарешті проаналізувати усі фактичні ознаки наявності чи відсутності злочинів у діях Саакашвілі. Якщо ж слідчі зрозуміють, що відповідних доказів немає, Луценкові варто визнати це публічно. Така заява призведе до відставки Генпркурора, однак це буде його. найсильнішим політичним кроком.

Таку думку в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00–15:00 та 17:00–19:00 на телеканалі ZIK) висловила експерт Венеціанської комісії (2009-2013рр.) Марина Ставнійчук.

Дуже складно спрогнозувати, чим закінчиться історія із Саакашвілі. Адже незрозуміло, чому його помічнику Северіонові Дангадзе інкримінують на багато серйознішу статтю, ніж самому політикові.

«Дангадзе звинувачують у посяганні на конституційний лад чи фінансуванні цього. Тоді як Саакашвілі –лише у сприянні учасникам злочинної групи», –  підкреслила Ставнійчук.

Тож, на її думку, правовий вихід із цієї ситуації можемо досягнути лише тоді, коли Генпрокуратура та її очільник нарешті дійсно проаналізують усі фактичні обставини, чинне законодавство та ознаки наявності або ж відсутності злочинів.

«Якщо докази будуть належними, вони нормально кваліфікуватимуть відповідний склад злочину і самому Саакашвілі, і його оточенню. Якщо ж вони і надалі заграватимуть з іноземними партнерами та інкримінувати Донгадзе, за яким немає ні Європи, ні США, посягання на конституційний лад, а самому Саакашвілі – лише сприяння цій групі, то, очевидно, що ситуація буде безвихідною»,– наголосила експерт.

Іншим варіантом могло б бути те, що прокуратура проаналізує ситуацію і зрозуміє, що немає належних доказів у справі. Тоді найсильнішим кроком Луценка буде публічне визнання такого факту.

«Це теж сильний хід. Хоча, звичайно, за ним потягнеться і відставка Генпрокурора. Однак це буде сильною політичною позицією», – рехюмувала Марина Ставнійчук. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-07-19 22:16 :36