вівторок, 12 грудня, 2017, 20:50 Суспільство
Муфтій Ісмагілов: Мусульманам у Житомирі екстремістську літературу «підкинули»
Фото: ZIK
Фото: ZIK

Мусульманській громаді у Житомирі «підкинули» книги з пропагандою релігійної нетерпимості.

Про це заявив муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» шейх Саід Ісмагілов під час круглого столу у Львові, передає кореспондент ІА ZIK.

Таким чином муфтій відповів на питання про ситуацію в громаді «Нур Аль-Іслам», в приміщенні якої у липні цього року правоохоронці провели обшук і виявили літературу з пропагандою релігійної нетерпимості. Також було відкрите відповідне кримінальне провадження, в якому фігурує, зокрема, імам цієї громади.

Фото: ZIK
Фото: ZIK

Саід Ісмагілов заявив, що «є багато питань до СБУ», оскільки в Україні «не існує списку забороненої літератури».

Водночас від зазначив, що одеський суд кілька років тому визнав такими, що пропагують релігійну нетерпимість, дві книги, які були видані російською мовою в Єгипті. Саід Ісмагілов запевнив, що в їхніх громадах повністю згідні з висновком суду і не розділяють погляди, викладені в цих виданнях. Тому він стверджує, що ці книжки «підкинули» під час обшуку чи перед обшуком СБУ.

Фото: ZIK
Фото: ZIK

«Таку практику широко застосовує ФСБ Росії, і це почали робити в окупованому Криму. Ми дуже стурбовані цією ситуацією», – зазначив муфтій.

Він також повідомив, що зараз тривають слідчі дії.

«Ми сподіваємося, що виграємо суд. Я зі свого боку гарантую, що в жодній з інших наших громад таких книжок немає», – заявив Саід Ісмагілов.

Окрім того, він зазначив, що вчора була ухвалена «Соціальна концепція мусульман України». За словами муфтія, вона покликана розтлумачити віруючим, як «жити у світській країні, де більшість – не мусульмани».

Фото: ZIK
Фото: ZIK

Зазначимо, сьогодні, 12 грудня у Львові на Філософсько-богословському факультеті Українського католицького університету (УКУ) відбувся ІІ Міжрелігійний круглий стіл на тему «Гідність людини в християнстві й ісламі».

Основними доповідачами на ньому виступили двоє науковців – азербайджанський політолог, релігієзнавець, публіцист, директор з аналітичних проектів Бакинського громадського об’єднання «Ідрак» Теймур Атаєв, а також доктор біоетики, викладач кафедри богослов’я та Школи біоетики УКУ Марія Ярема.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-07-19 22:08 :43