вівторок, 12 грудня, 2017, 12:25 Суспільство
Іноді у виборців спрацьовує стадний інстинкт, – Антипович
Фото: Тис Микола/ZIK
Фото: Тис Микола/ZIK

Люди прагнуть бути разом із більшістю. Тому виборці масово готові віддати голос за лідера політичних перегонів, навіть, якщо спочатку не підтримували його.

Про це в ефірі хард-ток-шоу «В очі» (щопонеділка о 22:30 на телеканалі ZIK) сказав керівник соціологічної групи «Рейтинг» Олексій Антипович.

«Соціологія завжди має властивість впливати. Зокрема, це стосується певних аспектів психології виборця. Іноді, у нього спрацьовує стадний інстинкт, мовляв, якщо за цього політика голосує так багато людей, то я теж так зроблю. Бо ж немає сенсу віддавати голос тому, хто й так програє. Всі ми хочемо бути із переможцями», – пояснює гість програми.

В Україні є частина людей, які схильні голосувати так, як хоче більшість, зазначає експерт.

«Події 2004 року – це чудовий приклад впливу масової громадської думки на певних індивідів, яким були нав’язані зовсім чужі ідеї. Тоді на сході люди боялися сказати вголос, що вони за Ющенка, а на заході – виразити прихильність Януковичу. Існувала масова точка зору у двох кінцях країни і визнавати різних кандидатів було неприйнятно», – стверджує Антипович.

Гість студії звертає увагу на те, що соціологічні дослідження є віддзеркаленням суспільних та політичних настроїв.

«Соціологія є дзеркалом. Тому, коли політик дивитися на результати досліджень і йому вони не подобаються, то насправді незадоволений він своїм відображенням. Наша група «Рейтинг» існує десять років. На початку діяльності нам пропонувати сфальсифікувати результати, але ми відмовилися. На щастя, після цього більше пропозицій не було», – каже керівник соціологічної групи.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-07-16 17:23 :35