вівторок, 12 грудня, 2017, 12:59 Політика
Фінансова децентралізація створює небезпеку приходу до влади "третьої сили", – нардеп

Фінансова децентралізація є доволі позитивною реформою. Зокрема, гра уона призвела до того, що кошти місцевих бюджетів збільшилися вдвічі. Проте є і зворотна сторона – децентралізація може привести до влади «третю силу», тих, хто приписує собі її заслуги.

Таку думку в ефірі інтелектуально-політичного ток-шоу «Гра у класику» з Сергієм Рахманіним (щопонеділка о 21:30 на телеканалі ZIK) висловила народний депутат України (фракція «Блок Петра Порошенка») Ольга Червакова.

«Я можу точно назвати дві справді дієві реформи, які відбулись за останні три роки. Першою є децентралізація, зокрема фінансова, яка зараз призвела до того, що кошти місцевих бюджетів збільшилися вдвічі. А другою є реформа суспільного мовлення», – переконана Ольга Червакова.

Зокрема, на реформу суспільного мовлення в держбюджеті на 2018 рік було виділено 700 мільйонів гривень, попри те, що деякі депутати вносили поправки та вимагали виділити мінімум 1,5 мільярда гривень.

«На гвинтокрили Ляшку гроші знайшли, на підтримку вітчизняної пожежної техніки знову ж таки Ляшку – знайшли. Чому на пожежну техніку, а не на швидку допомогу? Я не знаю. А на суспільне мовлення грошей, на жаль, не знайшлося», – зазначив Олексій Рябчин.

Окрім цього, нардеп зауважила, що реформу суспільного мовлення намагалися ухвалити ще за часів Януковича.

«Проте тоді не дали навіть ухвалити нормальний проект закону. Зараз принаймні ухвалено закон, який прописує ефективні механізми. Я вірю в те, що ця реформа буде успішною», – запевняє Червакова.

Також свою позицію щодо нещодавніх успішних реформ висловив народний депутат від фракції «Батьківщина» Олексій Рябчин.

«Коли ти закордоном займаєшся парламентською дипломатією, ти представляєш свою країну та намагаєшся доносити якісь позитивні речі. Один раз в мене запитали про три речі, запровадженням яких в Україні я пишаюся. Найперше я назвав реформу поліції», – розповідає нардеп.

За його словами, українським поліцейським ще багато чому потрібно вчитися, проте сам підхід до реформи правоохоронних органів доволі правильний.

«Хорошою ідеєю є їх гібридні машини, які були куплені з кіотських грошей (з грошей отриманих Україною за продаж частини свого ліміту на викиди парникових газів в атмосферу за Кіотським протоколом – ред.). Я займаюсь зеленою енергетикою, тому для мене це доволі позитивна річ», – зазначив Олексій Рябчин.

Окрім реформи правоохоронних органів, розповідає народний депутат, він також виділив запровадження суспільного мовлення, проте не зовсім погодився з думкою Ольги Червакової щодо децентралізації.

«Є дійсно вдалі приклади децентралізації, де спроможні громади створилися. Однак члени «Батьківщини їздять по всій країні. І я бачив такі громади, що я просто не знаю, як люди будуть там об'єднуватися», – каже Рябчин.

«Фінансова децентралізація має дуже прогнилий зворотній бік. Багато мерів-корупціонерів, які весь час займалися деребаном, будуть виходити і демонструвати, які вони «класні», хвалячись, наприклад, тим, що зробили парк. Але ніхто не говорить, що це – результат фінансової децентралізації. Це створює дуже велику небезпеку приходу до влади цих людей, як третьої сили», – застерігає також Ольга Червакова.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-07-23 14:35 :00