понеділок, 11 грудня, 2017, 20:52 Політика
Юрист: Незрозуміло, чому Саакашвілі вважає себе військовополоненим

Я не дуже зрозуміла цієї логіки, чому Саакашвілі вважає себе військовополоненим. Бо якщо він є військовополоненим, то він що бере участь у Збройних силах іншої держави?

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00–15:00 та 17:00–19:00 на телеканалі ZIK) заявила юрист Анна Маляр, коментуючи заяву Саакашвілі.

Зазначимо, що під час засідання суду лідер «Руху нових сил» Міхеїл Саакашвілі заявив, що він не затриманий, а військовополонений.

Юрист Анна Маляр вважає, що ця заява Саакашвілі є досить незрозумілою.

«Я хочу відповісти на заяву про військовополоненого і розповісти нашим глядачам, що якщо є дві сторони конфлікту, якщо конфлікт є збройний і між ними є військовополонені, то очевидно, що він претендує на те, щоб ми його обміняли на військовополонених, які є з того боку. А воююча сторона із нами – Росія. Тому я взагалі не дуже зрозуміла цієї логіки і цього пасажу, чому він вважає себе військовополоненим. Бо якщо він є військовополоненим, то він що бере участь у Збройних силах іншої держави?», – дивується гостя програми.

Анна Маляр також зазначила, що виступи Міхеїла Саакашвілі у суді, де він наголошував на тому, що він правник та юрист – це ніщо інше, як шоу в театрі.

«Тому що людина, яка хоч якось обізнана з міжнародними нормативно-правовими актами та тим, що відбувається в Україні, таке слово однозначно не буде вживати. Тим більше, що міжнародні організації щодо військовополонених вживають таке поняття, як особи, які примусово утримуються сторонами конфлікту. І навіть наш обмін військовополоненими вони так не називають. Тому, якщо він претендує на обмін та включення його у списки, мабуть, це предмет для перемовин», – додала юрист.

Як повідомлялося, Печерський районний суд Києва відмовився застосовувати щодо екс-президента Грузії, лідера партії «Рух нових сил» Міхеїла Саакашвілі запобіжний захід – домашній арешт.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-07-22 19:19 :53