понеділок, 11 грудня, 2017, 16:33 Політика
У новому ВСУ запевняють, що в них немає поділу на суддів з досвідом і людей з-поза системи
Судді нового Верховного Суду Дмитро Гудима і Наталія Антонюк. Фото: Микола Тис/ZIK
Судді нового Верховного Суду Дмитро Гудима і Наталія Антонюк. Фото: Микола Тис/ZIK

У новому Верховному Суді немає поділу на суддів зі «старої» системи і з «нової».

Про це сьогодні на брифінгу у Львові заявили судді нового Верховного Суду Дмитро Гудима і Наталія Антонюк, які раніше викладали у Львівському національному університеті ім. Івана Франка, передає кореспондент ІА ZIK.

«Склад нового Верховного Суду суттєво оновлено, при чому не тільки за рахунок науковців і адвокатів, а і за рахунок суддів першої та апеляційної інстанції – їм теж потрібен кар’єрний ріст. І серед цих суддів справді є фахівці високого рівня. Тому навряд чи можна говорити, що є склад суддів старої системи і нової системи», – зазначив Дмитро Гудима.

Суддя нового Верховного Суду Дмитро Гудима. Фото: Микола Тис/ZIK
Суддя нового Верховного Суду Дмитро Гудима. Фото: Микола Тис/ZIK

«І в усіх колег, з якими встиг познайомитися, є щире бажання працювати разом на єдиний результат. Більше того, судді, які раніше працювали у Вищому спеціалізованому суді з розгляду цивільних і кримінальних справ, дуже схвалюють той факт, що серед них будуть адвокати і науковці, оскільки вони можуть представити інше бачення тих проблеми, які поступають на розгляд суду», – заявив він.

Суддя нового ВСУ Наталія Антонюк також заявила, що не побачила розподілу у Верховному Суді на людей з-поза системи і людей, які були суддями раніше.

Суддя нового ВСУ Наталія Антонюк. Фото: Микола Тис/ZIK
Суддя нового ВСУ Наталія Антонюк. Фото: Микола Тис/ZIK

«Склад Верховного Суду є єдиною командою, і немає жодних переваг в якоїсь групи суддів, науковців чи адвокатів одних перед іншими», – запевнила вона.

«ВСУ сформований на засадах доброчесності і професійності. Всі судді є рівними, поділу на якісь категорії чи групи нема. Це відправна точка, від якої треба рухатись далі. Я бачу співпрацю, спільну роботу над усіма документами, які ми зараз розробляємо, і бачу повагу до позиції кожного», – додала суддя Антонюк.

Зазначимо також, що у понеділок, 11 грудня, у ЛНУ ім. Івана Франка відбулася зустріч із обраними під час публічного конкурсу новими суддями Верховного Суду. Це спільний проект вищих навчальних закладів, який має назву: «Дякую, Alma Mater! Чесний суд, корінням із студентства». Серед суддів нового ВСУ 13 випускників львівської правничої школи.

Нагадаємо, новий Верховний Суд України запрацює 15 грудня.

30 листопада головою ВСУ обрали Валентину Данішевську.

Як повідомлялося, новий ВСУ перевантажений справами від попередників: понад 1000 справ припадає на одного суддю.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-07-22 15:29 :12